Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Pochophone F2: Všetko, čo o pripravovanom smartfóne musíte vedieť

Prinášame vám veľký súhrn informácií o pripravovanom smartfóne Xiaomi Poco F2

Minuloročný smartfón Xiaomi Poco F1 je bezpochyby jeden z najpopulárnejších smartfónov čínskeho giganta Xiaomi. Svoju najväčšiu fanúšikovskú základňu si našiel v Indii, kde boli jeho predaje rekordne vysoké, no svojich priaznivcov si našiel aj v našich končinách. Väčšina majiteľov si najlacnejší smartfón s vlajkovým procesorom Snapdragon 845 pochvaľovala, keďže poskytoval nadpriemerný výkon za naozaj zlomok ceny klasickej vlajkovej lode.

Očakávalo sa, že spoločnosť Xiaomi úspech smartfónu Poco F1 využije a samotnú  značku obohatí o minimálne jeden ďalší model, ktorý bol očakávaný ešte na jar tohto roka. Smartfón Poco F2 nakoniec predstavený nebol a aktuálne to vyzerá tak, že Xiaomi naťahuje jeho predstavenie až na koniec „predajného“ cyklu tohtoročných vlajkových Snapdragonov 855 a 855+, podobne, ako tomu bolo v prípade predstavenia prvého smartfónu Poco F2.

Na čo sa môžme tešiť?

Najnovšie informácie ohľadom pripravovaného smartfónu Poco F2 naznačujú, že sa máme na čo tešiť. Smartfón by mal prejsť väčším redizajnom, no zatiaľ nie je jasné, či sa Xiaomi uberie minuloročnou „polykarbonátovou“ cestou, alebo zvolí radšej o čosi prémiovejší dizajn. Tak či tak sa ale môžme tešiť na najnovšiu technologickú výbavu, ako aj naozaj výkonný hardvér, ktorý opäť nesklame.

Pod kapotou opäť najväčší kaliber

Podobne ako v prípade prvého modelu, aj tentokrát chce Xiaomi zvoliť najvýkonnejší hardvér, ktorý je aktuálne k dispozícii na trhu. V útrobách budúceho Poco F2 tak s najväčšou pravdepodobnosťou nájdeme procesor Snapdragon 855 Plus, ktorý ponúka oproti jeho klasickej verzii ešte o čosi väčší grafický výkon. Skvelému vlajkovému procesoru bude sekundovať 6 GB, respektíve až 8 GB RAM, podobne ako v prípade minulej generácie.

O krok bližšie ku prémiovým výrobcom

Najnovšie uniknuté informácie ohľadom displeja naznačujú, že spoločnosť Xiaomi možno pristúpi ku využitiu 6,4-palcového OLED displeja s rozlíšením FHD+, čo určite poteší každého budúceho majiteľa. Oproti predošlému LCD displeju by tak šlo o naozaj veľký technologický pokrok. Viaceré zdroje poukazujú aj na zmenšený vrchný výrez, ktorý bude ale podľa všetkého odstránený úplne a nahradí ho už zaužívaný displej s dierkou pre fotoaparát, poprípade kvapkou. A čo ešte prelomové prinesie OLED displej? Tohtoročný štandard – skener odtlačkov prstov priamo v displeji!

xiaomi poco f2 mozny dizajn patenty_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Lepšia fotografická výbava

I keď minuloročný Poco F1 nebol z hľadiska fotografickej výbavy vôbec zlý smartfón, Xiaomi by tento rok mohlo zvoliť oveľa väčší kaliber. Tým máme na mysli 64 Mpx hlavný snímač fotoaparátu, poprípade až 108 Mpx snímač, ktorý by posunul level fotografie na úplne inú úroveň.

Kedy bude smartfón predstavený?

Ak sa v útrobách spoločnosti Xiaomi nestane v najbližších týždňoch nič radikálne, predstavenie smartfónu Poco F2 môžme očakávať v 4. kvartáli tohto roku. Podľa uniknutých informácií by mal byť práve Poco F2 jeden z posledných vlajkových smartfónov, ktoré budú predstavené ešte v tomto roku, čo môže naznačovať, že ho uvidíme až v novembri, respektíve decembri.

Stále nevieme, akú Xiaomi zvolí cestu

Ako sme už spomínali na začiatku článku Poco F1 bol jednoznačne úspešný smartfón, ktorý si na trhu našiel svojich fanúšikov a svoju cestu. Xiaomi ale značke Poco medzičasom výrazne zmenšilo priestor, kde by sa mohol nový vlajkonosič zmestiť. „Bojovnosť“ v rámci spoločnosti medzi značkami Xiaomi a Redmi totižto spôsobila, že najlacnejšie vlajkové lode sú od seba cenovo vzdialené len na pár desiatok eur, pričom cenovka najlacnejšieho vlajkonosiča od Redmi je naozaj príliš nízka na to, aby ju bol nový Poco F2 schopný podliezť. Ak Xiaomi zvolí cestu „súboja“ medzi jednotlivými značkami, môžme očakávať naozaj špičkový hardvér aj výbavu za naozaj dobrú cenu, ktorá bude niekde na úrovni smartfónu Redmi K20 Pro. Ak ale Xiaomi zvolí lacnejšiu možnosť, môžme očakávať, že Poco F2 príde s o čosi horšou výbavou a s oveľa nižšou cenovkou.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
POCO Poco F1 Poco F2 Xiaomi Xiaomi Poco F2
Close
Close