SpravodajstvoTIP REDAKCIEXiaomi

Novopredstavený Xiaomi Play je po prvýkrát dostupný s exkluzívnou cenovkou prostredníctvom zľavového kupónu

Niekoľko dní dozadu spoločnosť Xiaomi oficiálne predstavila smartfón Xiaomi Play, ktorý patrí do segmentu strednej triedy. Zariadenie ponúka veľký, dnes už ale štandardný 5,84“ displej s FULL HD+ rozlišením (2280×1080) čo predstavuje hustotu pixelov 443ppi. Čerešničkou na torte je vysoký kontrast 1500:1. Na prednej zariadenie samozrejme nemôže chýbať ani selfie kamera s rozlíšením 8MP.

Srdce smartfónu netradične tvorí procesor od spoločnosti MediaTek, konkrétne Helio P35 s 8 jadrami, ktorých maximálna pracovná frekvencia je 2,5GHz. Jedná sa o procesor, ktorý plne zapadá do konceptu spoločnosti, ponúka dostatočný výkon na všetky bežné úlohy a zároveň neúmerne nepredražuje smartfón. Zaujímavosťou tohto procesora je, že je vybavený technológiou Fpsgo (smart frequency prediction technology), ktorá dokáže predpovedať potrebný výkon zariadenia na nadchádzajúcu úlohu (funkcia tak umožňuje hrať aj mierne náročnejšie hry, ako napr. Honor of Kings). Procesoru k dostatočnému výkonu dopomáha 4GB RAM spolu so 64GB úložným priestorom. Smartfón je poháňaný batériou s kapacitou 3000mAh.

Zdroj: Youtube (Everything in one)

Na zadnej strane zariadenie samozrejme nechýba skener odtlačkov prstov, ktorý je doplnený dvojicou šošoviek (12MP + 2MP) s veľkosťou jedného pixelu 1,25-mikrónu v prípade hlavného fotoaparátu. Čerešničkou na torte je podpora AI a HDR.

Zdroj: Youtube (Everything in one)

Smartfón zároveň obsahuje ten najnovší software – Android 9.0 v kombinácii s MIUI 10. Jedinou chybičkou krásy je aktuálne absencia slovenského jazyka, aktuálne totiž telefón disponuje len Angličtinou, resp. Čínštinou. Smartfón zatiaľ spomedzi väčších obchodníkov ponúka len e-shop Geekbuying.com, ktorý okrem toho, že je aktuálne dostupný v zľave ponúka aj možnosť využitia kupónu „ELCKWJOI“, s ktorým stlačíte cenu pod 185€ spolu aj s poštovným EU Priority Line, prostredníctvom ktorej sa vyhnete ďalším prípadným doplatkom.

Tip pre vás  Novo predstavené chytré hodinky Xiaomi Huami Amazfit Lite sa objavili v predaji

Zdroj: Geekbuying.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close