Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi plánuje v budúcom roku zaplaviť trh 5G smartfónmi

Spoločnosť Xiaomi plánuje v budúcom roku predstaviť viacero zariadení s podporou 5G technológie. Konkrétne sa spomína až 10 rôznych modelov.

Budúci rok bude z  pohľadu spoločnosti Xiaomi zaujímavým. Počas konferencie „World Internet conference“ CEO Xiaomi odhalil viacero informácií týkajúcich sa plánov spoločnosti v oblasti 5G smartfónov.

Spoločnosť Xiaomi v  priebehu minulého mesiaca predstavila 5G smartfón Xiaomi Mi 9 Pro 5G, po ktorom dopyt prekročil očakávania, a  to dokonca v takej miere, že viedol k problémom s jeho výrobou a distribúciou, prezradil Lei Jun. Ďalej dodal, že tento dopyt zaväzuje spoločnosť, aby v budúcom roku predstavili viac 5G zariadení a to aj naprieč segmentom strednej triedy.

„Ľudia v priemysle sa obávajú, že budúci rok sa modely 4G nebudú predávať, je to krok, ktorý musíte spraviť lebo nemáte na výber,…“ hovorí Lei, ktorý ďalej dopĺňa: „Dúfame, že operatóri budú urýchlia rozširovanie základných 5G staníc.“

Portál Pocketnow.com ďalej píše, že plány spoločnosti na budúci rok sú ambiciózne. Xiaomi chce totiž predstaviť viacero zariadení s podporou 5G technológie. Konkrétne bolo spomínaných 10 a  viac zariadení. V  súčasnosti však neviem či sa bude jednať len o smartfóny z high-end kategórie alebo nie. Možno však predpokladať vzhľadom na počet, ako aj na vyjadrenia vyššie týkajúce sa záväzku voči zákazníkom, že budú predstavené aj cenovo dostupnejšie zariadenia.

V  súčasnosti Xiaomi podľa posledných dát od Canalys v domácej Číne si za posledný kvartál drží 11,8% podiel na trhu. V porovnaní s minulým rokom to predstavuje pokles z 13,9%. Na druhej strane, popularita značky v Europe rastie. Zatiaľ čo minulý rok v 3. kvartáli mala spoločnosť trhový podiel 6,5%, tak dnes to je už 9,6%.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
5G 5G smartfón Technológie Xiaomi

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close