SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi plánuje už v blízkej budúcnosti predstaviť hneď trojicu smartfónov s procesorom Snapdragon 888

Čoskoro by mali byť svetlu sveta predstavené nové vlajkové lode zo série Mi 11, no krátko po ich predstavení by na scénu mali doraziť aj ďalšie smartfóny

Spoločnosť Xiaomi sa už oficiálne chystá na predstavenie nových smartfónov z nadchádzajúcej vlajkovej série Mi 11. Tie budú poháňané len nedávno predstaveným vlajkovým mobilným procesorom Snapdragon 888 od spoločnosti Qualcomm, ktorý podľa všetkého uvidíme vo veľkej časti vlajkových Android smartfónov predstavených v budúcom roku. Nové high-end smartfóny očakávame aj od viacerých podznačiek spadajúcich práve pod čínske Xiaomi, ako Redmi či BlackShark a práve príchod ďalších vlajkových smartfónov od týchto značiek potvrdzujú najnovšie uniknuté informácie od renomovaného leakera.

Redmi K40 Pro by mal prísť omnoho skôr, ako jeho predchodca

Už takmer notoricky známy leaker vystupujúci pod prezývkou Digital Chat Station na svojich sociálnych sieťach nedávno potvrdil vývoj vlajkového Redmi smartfónu s procesorom Snapdragon 888. Novinka od značky Redmi, ktorá bude vybavená práve týmto procesorom, by mala podľa jeho informácii niesť označenie Redmi K40 Pro. Presný dátum predstavenia či bližšie špecifikácie tohto zariadenia zatiaľ nepoznáme, no údajne by ku predstaveniu malo dôjsť omnoho skôr, ako v prípade jeho predchodcov. Predchádzajúca séria označená ako Redmi K30 Pro bola pritom predstavená iba v marci tohto roka, takže ak pôjde o značne skoršie predstavenie, veľké novinky od Redmi môžme očakávať už behom januára, respektíve februára budúceho roka.

Podobne na tom bude herná novinka značky BlackShark

Takmer identická situácia sa údajne odohráva aj v útrobách značky BlackShark, ktorá taktiež pracuje na novom vlajkovom zariadení, ktoré by malo osloviť najmä milovníkov mobilných hier. Finálne označenie smartfónu zatiaľ nepoznáme, no v kuloároch spoločnosti je novinka označovaná kódom „Emperor“. Práve zariadenie „Emperor“ disponuje najnovším Snapdragon 888, pričom spoločnosť sa už blíži ku jeho oficiálnemu uvedeniu na trh.

Ak sa tieto zatiaľ neoficiálne informácie naozaj potvrdia, spoločnosť Xiaomi začiatkom roka 2021 uvedie na trh až trojicu modelových radov s momentálne najvýkonnejším mobilným procesorom od Qualcommu, Snapdragonom 888. Aj napriek pomerne bujnému začiatku budúceho roka čo sa nových vlajkonosičov od Xiaomi týka, postupom roka môžme očakávať príchod ďalší smartfónov s týmto procesorom, či už od Xiaomi, alebo iných výrobcov.

Zdroj: Gizchina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close