SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi ovládlo výkonnostný rebríček vrátane rebríčku smartfónov strednej triedy

Opäť raz Xiaomi ovládlo výkonnostné rebríčky

Pár dní dozadu sme Vám priniesli globálny rebríček najvýkonnejších smartfónov na trhu, v rámci ktorého bol na samom vrchole Asus ROG Phone 3. Medzičasom AnTuTu zverejnilo rebríček najvýkonnejších Android zariadení na čínskom trhu, z ktorého vyplýva, že Xiaomi s nedávno predstaveným smartfónom Mi 10 Ultra, je ďaleko pred konkurenciou.

Xiaomi dominuje trhu

Ako môžete vidieť, tak Xiaomi dominuje trhu. Smartfón Mi 10 Ultra sa dostal na samí vrchol, kde získal 646-tisíc bodov. V porovnaní s najvýkonnejším smartfónom na globálnom trhu, rozdiel je až 30-tisíc bodov, čo nie je zanedbateľné číslo. Druhým dychom však treba dodať, že na čínskom trhu, Asus dosiahol s rovnakým zariadením 629-tisíc bodov. Reálny výkon zariadenia bude tak niekde „v strede“. Prvú desiatku uzatvára zariadenie Redmi K30 Pro, ktoré získalo 595-tisíc bodov. Výkon jednotlivých najvýkonnejších modelov si môžete pozrieť nižšie v tabuľke.

AnTuTu_najvykonnejsie zariadenia ja august 2020
Zdroj: AnTuTu

Xiaomi valcuje aj kategóriu smartfónov v strednej triede

Pri pohľade na kategóriu strednej triedy, môžeme povedať, že Xiaomi rovnako ovládlo rebríček. Ako môžete vidieť nižšie, tak na prvých dvoch miestach nájdeme zariadenie Redmi 10X 5G a Redmi 10X Pro 5G, ktoré majú viac menej rovnaké skóre, 396-tisíc bodov. Okrem iného sú poháňané procesorom spoločnosti MediaTek, Dimensity 820. Ide o procesor, ktorý bol predstavený v máji tohto roka a aktuálne patrí medzi najdostupnejšie 5G procesory.

AnTuTu_najvykonnejsie zariadenia ja august 2020_stredna trieda
Zdroj: AnTuTu

Zároveň nám nedovolí nepovedať, že výsledky vyššie neprezentujú najvyššie dosiahnuté skóre, ale priemerné skóre z minimálne 1 000 testovaní konkrétneho modelu.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close