SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi ovládlo trh s nositeľnou elektronikou. Pozrite sa, čo hovoria čísla za posledný kvartál!

Spoločnosť Xiaomi ovláda trh s nositeľnými zariadeniami. V 3. kvartáli tohto roka, celkovo na trh dodala 27% zariadení.

Ešte v novembri sme Vám priniesli report, v ktorom sme písali, že spoločnosť Apple dominuje trhu s chytrými hodinkami, hoci je to pravda, tak kráľom „nositeľných“ zariadení je spoločnosť Xiaomi. Chytré hodinky, sú totiž jednou z podkategórií, ktorá sa vyznačuje inými vlastnosťami, ako sú fitness náramky, či iné podobné zariadenia.

Spoločnosť Canalys, ktorá v pravidelných intervaloch uverejňuje štatistiky týkajúce sa predajov elektroniky, v priebehu včerajšieho dňa publikovala report hovoriaci o celom segmente nositeľných zariadení za posledný ucelený kvartál. Z dát vyplýva viacero faktov. Jedným z nich je, že ľudia prejavujú vo všeobecnosti zvýšený záujem o nositeľné zariadenia, ktorý sa pretavil v porovnaní s  3. kvartálom tohto roka a 3. kvartálom minulého roka, vo zvýšených predajoch o 65%.

Predaje nositelnych zariadeni 3 kvartal 2019 (1)
Zdroj: Canalys

Xiaomi a  Apple sú trhovými lídrami

Dáta odhaľujú, že jednoznačným trhovým lídrom je spoločnosť Xiaomi (27%), ktorá má náskok 12%  pred spoločnosťou Apple. Spoločnosť Xiaomi celkovo na trh dodala 12,2 milióna zariadení, v medziročnom porovnaní, predala o 74,4% zariadení viac. Canalys hovorí, že tieto čísla spoločnosť dosiahla vďaka agresívnej expanzii do nových regiónoch, kde spoločnosť doposiaľ aktívne nepôsobila. V prípade spoločnosti Apple je zaujímavé, že až 60% predaných zariadení tvorila nové séria chytrých hodiniek Apple Watch 5. Treťou najúspešnejšou firmou je spoločnosť Huawei s trhovým podielom 13%, potom Fitbit s trhovým podielom 8% a „poslednú“ 5. priečku obsadil najväčší výrobca smartfónov na svete, spoločnosť Samsung.

Predaje nositelnych zariadeni 3 kvartal 2019_2
Zdroj: Canalys

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Xiaomi v  našom regióne predala celkovo 2,7 milióna zariadení, čo predstavuje medziročný nárast 110%. Zároveň treba však podotknúť, že dáta vyššie neodhaľujú výšku zárobkov. Je totiž vysoko pravdepodobné, že takémuto rebríčku by dominovala spoločnosť Apple, ktorej produkty sú z  pohľadu ceny úplne niekde inde, ako je to v prípade konkurencie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Apple Apple Watch Mi Band Nositeľné zariadenia

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi najväčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close