SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi ovládlo rebríček najvýkonnejších zariadení. Samsung a Huawei s výkonom výrazne zaostávajú

Rebríček najvýkonnejších zariadení ma nového kráľa

Spoločnosť AnTuTu aktualizovala svoje rebríčky výkonnosti mapujúce tie najdrahšie zariadenia a kategóriu strednej triedy. V oboch prípadoch došlo k výrazným zmenám v porovnaní s minulým mesiacom.

Xiaomi ovládlo rebríček najvýkonnejších zariadení

Ako môžete nižšie vidieť, tak na samom vrchole globálneho rebríčku najvýkonnejších smartfónov sa umiestnilo zariadenia Xiaomi Mi 10 Pro, ktoré získalo 593-tisíc bodov. V prípade hlavnej konkurencie v podobe spoločností Samsung a Huawei, Xiaomi má výrazný náskok v podobe ~70 tisícov bodov pred kórejským výrobcom smartfónov. Spoločnosť Huawei sa do rebríčku ani nedostala. Zároveň novou tvárou je zariadenie OnePlus 8 Pro, ktoré atakuje prvú priečku s 582-tisícmi bodov. Nižšie si môžete pozrieť kompletný rebríček.

rebrickej najvykonnejsich zariadeni_AnTuTu_april
Zdroj: AnTuTu

K zmenám došlo aj v kategórii zariadení strednej triedy

Zatiaľ čo Huawei sa nedostal do rebríčku 10-najvýkonnejších zariadení na trhu, tak do rebríčku strednej triedy priniesol vítaný vietor. Po niekoľko mesačnom kraľovaní zariadenia Redmi Note 8 Pro, na vrchol rebríčku sa dostalo zariadenie Huawei Nova 7i s viac ako 300-tisícmi bodov. Okrem iného novým zariadením v rebríčku je napríklad aj zariadenie Redmi Note 9S, ktoré bolo predstavené len nedávno. Kompletný rebríček TOP 10 zariadení v kategórii strednej triedy si môžete pozrieť nižšie.

rebrickej najvykonnejsich zariadeni v kategorii strednej triedy_AnTuTu_april
Zdroj: AnTuTu

Rebríček AnTuTu nepredstavuje najvyššie dosiahnuté skóre, ale priemerný výkon najmenej 1 000 testovaní konkrétneho modelu smartfónu. Zariadenia, ktoré boli testované menejkrát, tak v rebríčku nenájdete.

Zdroj: AnTuTu

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close