SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi oslavuje 9. narodeniny. Toto sú najväčšie míľniky spoločnosti

Spoločnosť Xiaomi patrí najväčších výrobcov mobilných zariadení na svete. Aktuálne ju nájdeme po boku spoločností ako Samsung, Huawei, Apple, Oppo a ďalších. Zaujímavosťou však je, že do elitnej 5-pätky sa dostali relatívne rýchlo, za necelých 5 rokov od vzniku spoločnosti.

Spoločnosť Xiaomi oslavuje 9. narodeniny

6. apríla 2010 šestica vrcholových manažérov z rôznych oblastí IT priemyslu založila spoločnosť Xiaomi, ktorá od toho momentu mení svet technológií. Zakladateľmi spoločnosti boli:

  • Lin Bin, viceprezident Inštitútu Google pre inžiniering v Číne
  • Dr Zhou Guangping, vedúci riaditeľ spoločnosti Motorola pre výskum a vývoj v Pekingu
  • Liu De, vedúci oddelenia priemyselného dizajnu na Pekinskom technologickom inštitúte
  • Li Wanqiang, generálny riaditeľ spoločnosti Kingsoft Dictionary
  • Wong Kong-Kat, hlavný vývojový manažér
  • Hong Feng, senior produktový manažér pre Google China

Medzi prvých investorov, ktorí podporili tento „startup“ patrili spoločnosti Temasek Holdings, IDG Capital, Qiming Venture Partners and Qualcomm.

9 years ago, our CEO Jun Lei and founding team gathered for a bowl of "Xiaomi" 小米 porridge, aka millet porridge, kicking…

Uverejnil používateľ Donovan Sung Piatok 5. apríla 2019

V auguste 2011 spoločnosť predstavila svoj prvý smartfón vôbec, Xiaomi Mi 1, ktorý prišiel s populárnou nadstavbou MIUI, ktorá mala byť hlavnou konkurenciou pre Samsung TouchWiz a iOS od Apple.

Zdroj: Xiaomi

Rok na to bol predstavený smartfón Xiaomi Mi 2, ktorého sa do septembra 2013 predalo viac ako 10 miliónov kusov. Od roku 2013 spoločnosť „zabŕdla“ aj do iných oblastí. Predstavili napríklad chytrú 43“ TV založenú na operačnom systéme Android. Vyrobená bola spoločnosťou Wistron Corporation v Thajsku. Po tom, ako predstavili Xiaomi Mi 3 smartfón tak spoločnosť sa rozhodla otvoriť prvé vlastné servisné stredisko smartfónov v Pekingu (pozn. redakcie: rok 2013).

Ďalším, jedným z významnejším krokov bol vstup spoločnosti na medzi národný trh. To sa stalo v roku 2014, kedy spoločnosť začala s predajom svojich zariadení v Malajzii, vo Filipínach a v Indii. Krátko na to spoločnosť expandovala aj do iných regiónov, a to prostredníctvom online predaja. Zaujímavosťou je, že Mi.com doménu spoločnosť vlastní len od apríla 2014, stála 3,6 milióna dolárov, čo z nej urobilo najdrahšiu doménu aká sa kedy na území Číny predala. Nahradila doménu Xiaomi.com.

Tip pre vás  Toto sú nové Xiaomi Huami Amazfit Verge 2 chytré hodinky s podporou eSIM a monitoringom EKG

Jedným z tých významnejších míľnikov spoločnosti bol ešte rok 2016, kedy Xiaomi predstavilo na indickom trhu budgetový smartfón Redmi Note 3. Telefón zaznamenal rekordné predaje. Roky 2016 až 2018 boli rokmi nových produktov, vrátane expanzie spoločnosti. Boli predstavené napríklad zariadenia Mi 5, Mi max, MIX 2, a ďalšie. Spoločnosť sa stala zároveň najväčším predajcom smartfónom v Indii v 3. kvartáli roku 2017, kedy dokonca prebehla aj kórejský Samsung. Ďalej boli otvorené nové Mi-Store obchody. Napríklad v Pakistane, prvý obchod v Európe (Atény) a ďalšie.

Zdroj: Facebook, Wikipedia

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close