SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi opäť ovládlo výkonnostný rebríček smartfónov strednej triedy

Spoločnosť Xiaomi ovládla výkonnostný rebríček smartfónov strednej triedy. V prípade najvýkonnejších zariadení dominovala spoločnosť Samsung.

Spoločnosť AnTuTu zverejnila výkonnostné rebríčky naprieč kategóriami smartfónov, ktoré sú platné ku koncu minulého mesiaca. V prípade najvýkonnejších smartfónov na trhu, došlo medzi 10 najvýkonnejšími zariadeniami ku obmene viacerých zariadení. Vietor do plachiet priniesla spoločnosť Samsung, ktorá obsadila prvé 4 priečky so zariadeniami z produktovej rady Galaxy S20. Znamená to, že medzi 10 najvýkonnejšími zariadeniami, nenájdeme napríklad už žiadneho zástupcu spoločnosti Xiaomi (vytlačené z rebríčka boli zariadenie Mi 9 a Redmi K20 Pro Premium. Smartfón Mi 10 nie je v rebríčku zariadení z dôvodu, že nebol v čase testovania dostupný na globálnom trhu). Ako môžete nižšie vidieť, tak Samsung má medzi TOP 10 zariadeniami až 6 zástupcov.

Najvykonnejsie smartfony_AnTuTu_Marec
Zdroj: AnTuTu

Zatiaľ čo v kategórii tých tých najvýkonnejších zariadení dominovala spoločnosť Samsung, tak v prípade smartfónov strednej triedy to vyzerá úplne inak. Medzi 10 najvýkonnejšími zariadeniami strednej triedy nájdeme 5 zástupcov zo spoločnosti Xiaomi. Na úplnom vrchole nájdeme smartfón Redmi Note 8 Pro, ktorý je poháňaný procesorom Helio G90T od spoločnosti MediaTek. Druhú priečku si obhájil smartfón Mi Note 10 a tretiu Mi 9T. V porovnaní s minulým mesiacom sa prepadol Galaxy A80, ktorý padol zo 4. priečky na 7. Nováčikom je zas smartfón Galaxy A71, ktorý vystrelil na 4. priečku. Do pozornosti ešte dávame smartfón Redmi Note 7 Pro, ktorý z rebríčka 10 najvýkonnejších smartfónov strednej triedy kompletne vypadol.

Najvykonnejsie smartfony_AnTuTu_Marec (1)
Zdroj: AnTuTu

V prípade, ak si chcete pozrieť zariadenia, ktoré dominovali v priebehu februára, môžete tak spraviť prostredníctvom tohto článku.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky