SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi opäť nahrádza ďalšiu MIUI funkciu alternatívou od Google! Aké zmeny nás čakajú?

Google aktualizácia bude po novom dostupná i v Xiaomi smartfónoch, kde nahradí zaužívanú aplikáciu. Prečo to spoločnosť spravila?

Čínska spoločnosť Xiaomi je známa pre svoju nadstavbu, ktorá v sebe nesie rôzne aplikácie určené len pre svoje smartfóny. Práve táto nadstavba preslávila spoločnosť natoľko, že sa vyšplhala na druhé miesto so svojími predajmi smartfónov na svete. Niektoré aplikácie, ktoré sú dostupné v Číne, však u nás nie sú dostupné, a to hneď z niekoľkých dôvodov. Po novom však za obeť padne ďalšia pôvodná aplikácia z nadstavby, pričom ju nahradí alternatíva od Google. Najprv sa o náhrade síce len špekulovalo, no portál Xiaomiadictos.com nás informuje o pravdivosti tohto tvrdenia.

Zbohom, MIUI aktualizácia!

Nadstavbu MIUI už od jej počiatku dopĺňala aplikácia s názvom MIUI aktualizácia, ktorá sa neskôr stala súčasťou aplikácie Nastavenia. Táto súčasť nadstavby však spolu s nadstavbou MIUI 12.5 odchádza a postupne zmizne zo všetkých smartfónov. Nedávno sme vás informovali, že aplikácia zmizla po aktualizácii z modelu Redmi Note 8 Pro, pričom sme nevedeli, či ide len o chybu, alebo zámernú zmenu.

MIUI 12.5 aktualizácia Redmi Note 8 Pro
Takto vyzerá aplikácia pre aktualizáciu v MIUI 12.5 pre Redmi Note 8 Pro
Zdroj: Xiaomiadictos.com

Dnes už však vieme, že ide o zámer zo strany Xiaomi a Google aplikácia bude v smartfónoch vystupovať vo všetkých smartfónoch „bežiacich“ na globálnej ROM. Táto zmena v prospech alternatívy od Google má za cieľ priniesť efektívnejšiu a jednoduchšiu aktualizáciu systému.

Xiaomi neodstránilo MIUI aplikácie v Európe len raz

Všetkým používateľom Xiaomi smartfónov je jasné, že nadstavba v Číne vyzerá trochu inak a má v sebe viac pôvodných aplikácií spoločnosti. Tie u nás nahrádzajú aplikácie od Google, pričom významnou zmenou bola náhrada aplikácií pre telefonovanie a správy. Tie by sa však mohli vrátiť, keďže Xiaomi nad ich návratom naozaj uvažuje.

Spomeňme si však na časy, kedy spoločnosť odstránila aplikáciu Témy pre smartfóny s globálnou verziou systému, ktorú však neskôr vrátila pod názvom Motívy. Mnohé čínske funkcie však u nás dostupné nie sú, a to najmä pre obľúbenosť Google služieb v našich končinách či rôzne európske nariadenia.

Ktorú funkciu z čínskej verzie MIUI by ste vo svojom smartfóne uvítali vy? A preferujete pôvodné aplikácie či Google alternatívy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close