SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi ohlasuje finančné výsledky za minulý rok. Výrobca atakuje svojich najväčších konkurentov

Stále obľúbenejšiemu čínskemu výrobcovi spotrebnej elektroniky sa podarilo v roku 2020 dodať viac ako 146 miliónov smartfónov.

Finančné výsledky jedného z najrýchlejšie rastúcich výrobcov smartfónov za rok 2020 sú konečne na stole. Stále populárnejšie Xiaomi prichádza s naozaj dobrými číslami, ktoré niektorých možno prekvapia. Výsledky hovoria za všetko – výrobca posilňuje svoju pozíciu vo všetkých kútoch sveta a pomaly ale isto dobieha svojich najväčších konkurentov vo svete Android zariadení.

Finančné výsledky odhaľujú rapídny nárast obratov

Finančné výsledky spoločnosti Xiaomi za rok 2020 jasne poukazujú na fakt, že spoločnosť eviduje stále väčší záujem o svoje zariadenia. Celkové príjmy Xiaomi Group v minulom roku dosiahli hranicu takmer 32 miliárd eur, čo predstavuje medziročný nárast až 19,4%. Čistý zisk pritom dosiahol hranicu až 1,7 miliardy eur, čo predstavuje nárast o 12,8%. Pomerne silným bol najmä štvrtý štvrťrok 2020, kedy spoločnosť Xiaomi zaznamenala príjmy vo výške takmer 9,1 miliardy eur, pričom čistý zisk dosiahol hranicu 0,42 miliardy eur. Zisk za posledný štvrťrok 2020 pritom medziročne vzrástol až o skutočne úctyhodných 36,7%.

V dodávkach zariadení dobieha svojich konkurentov

Celosvetové dodávky smartfónov spoločnosti Xiaomi dosiahli v roku 2020 146,4 milióna kusov. Medziročne tak ide o nárast na úrovni až 17,5%. Samotné smartfóny pritom spoločnosti Xiaomi vyniesli príjmy vo výške až takmer 20 miliárd eur. Medziročný nárast tak dosiahol hranicu až 24,6%. Najviac sa čínskemu výrobcovi logicky darilo práve v štvrtok štvrťroku 2020, kedy bolo dodaných viac ako 42,3 miliónov zariadení s medziročným nárastom takmer 30%.

Medzinárodný trh naďalej prudko rastie

Rok 2020 bol pre spoločnosť Xiaomi rekordným aj na zahraničných trhoch, kde opäť posilnil svoju pozíciu. Výrobky Xiaomi, predávajúce sa vo viac ako 100 krajinách a regionóch na celom svete predstavovali príjmy vo výške až 15,9 miliardy eur. Medziročne tak šlo o až 34,1% nárast v príjmoch zo zahraničných trhov. Podľa štatistík agentúry Canalys pritom spoločnosť celosvetovo dodala o viac ako 24 miliónov smartfónov viac, ako v predošlom roku. Xiaomi sa tak stalo výrobcom smartfónov s najväčším medziročným čistým nárastom globálnych dodávok smartfónov, pričom v poslednom štvrťroku sa ocitla na 3. mieste zo všetkých výrobcov na svete s trhovým podielom na úrovni až 12,4%.

Zdroj: Gizchina, Xiaomi, Canalys

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close