AutáSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi oficiálne započalo púť novej divízie zameranej na výrobu elektromobilov

Nová odnož spoločnosti Xiaomi ponesie očakávaný názov Xiaomi EV Inc. . Prvého vozidla od čínskeho giganta sa dočkáme už v marci 2022.

Pre žiadneho fanúšika spoločnosti Xiaomi zrejme nie je novinkou, že spoločnosť aktívne vyvíja svoj prvý elektromobil, ktorý by pre tento trh mohol znamenať výrazný posun vpred po stránke cenovej dostupnosti. I keď vývoj elektromobilu v minulosti potvrdili viaceré zahraničné médiá, ako aj samotný generálny riaditeľ spoločnosti, doposiaľ neboli dostupné informácie o vytvorení špeciálnej divízie, ktorá by sa vývojom elektromobilu zaoberala. Ako však informuje portál Techradar.com, všetky formality má už spoločnosť Xiaomi za sebou a na trhu tak už čoskoro môžeme oficiálne privítať ďalšieho hráča na trhu – Xiaomi EV Inc. Rovnako sa budeme  môcť stretnúť aj s označením Xiaomi Automobile.

Posledný veľký projekt generálneho riaditeľa Xiaomi

Hlavou novej divízie Xiaomi EV Inc. bude priamo generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi, Lei Jun. Počas oznámenia formálneho založenia spoločnosti zároveň uviedol prvotnú investíciu do tejto spoločnosti, ktorá možno niektorých prekvapí. Podľa jeho slov materská spoločnosť už investovala 10 miliárd čínskych juanov. V prepočte to predstavuje počiatočnú investíciu na úrovni 1,3 miliardy eur. Pre aktuálneho generálneho riaditeľa však pôjde o posledný „podnikateľský“ projekt v takomto meradle, uviedol počas oznámenia noviniek.

Obrovské investície sú nutnosťou aj v najbližších rokoch

Ku dnešnému dňu spoločnosť Xiaomi zamestnala viac ako 300 pracovníkov, ktorí sa už niekoľko mesiacov podieľajú na vývoji prvého elektromobilu značky Xiaomi. Pochopiteľne, Xiaomi nezostane iba pre už aktuálnych zamestnancoch a investíciách. Pre rýchly vývoj budú nutné ďalšie obrovské investície, ktorým sa čínsky gigant nebráni. V najbližších 10 rokoch totižto podľa slov generálneho riaditeľa plánuje spoločnosť Xiaomi investovať ďalších 1,3 miliardy eur do svojho nového „projektu“.

„Som odhodlaný vsadiť svoju vlastnú reputáciu a bojovať za budúcnosť nášho inteligentného elektrického vozidla, “ uviedol Lei Jun, ktorý novému projektu mimoriadne verí.

I keď ku formálnemu založeniu spoločnosti Xiaomi EV Inc. došlo iba v týchto dňoch, prvého elektromobilu z kuchyne tejto novej spoločnosti sa dočkáme omnoho skôr, ako väčšina z nás očakávala. Len nedávno sme vás totižto informovali, že prvý elektromobil by mohol prísť už v marci budúceho roka. Formálne založenie spoločnosti a ambiciózny prístup generálneho riaditeľa tieto informácie výrazne povzbudzujú.

Technické detaily zatiaľ nepoznáme

O technických detailoch budúceho elektromobilu od Xiaomi momentálne nemáme žiadne relevantné informácie. Nedávne akvizície spoločnosti Xiaomi však potvrdzujú, že najsilnejšou stránkou prvého Xiaomi elektromobilu má byť práve autonómnosť a jeho „inteligencia“. V hre je tak stále možnosť, že Xiaomi možno siahne po podobnom riešení, ako spoločnosť Huawei. Tá v prípade „svojho“ elektromobilu siahla po externom výrobcovi, ktorý vo svojom vozidle využíval inteligentné riešenia tohto čínskeho telekomunikačného giganta.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close