SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi odhaľuje ďalšie informácie o skladacom smartfóne + prvé 3D koncepty nového zariadenia

Nie je žiadnou novinkou, že spoločnosť Xiaomi má už dlhé mesiace vo vývoji koncept skladacieho smartfónu, ktorý sme už v minulosti videli aj vo videu, ktoré zverejnil samotný generálny riaditeľ tohto čínskeho giganta. O novom zariadení z dielne Xiaomi sme ale odvtedy nepočuli a po dlhých týždňoch sa na internete objavujú ďalšie zaujímavé informácie, ako aj prvé 3D nákresy.

Zaujímavý skladací mechanizmus

Na 3D nákresoch potencionálneho skladacieho smartfónu je jasne vidieť prepracovaný skladací mechanizmus. Smartfón môže byť zložený z oboch strán obrazovky smerom ku stredu, či už pre „zatvorenie“ smartfónu, alebo jeho ohnutie do vonkajšej strany. V zloženom stave je zariadenie relatívne spratné, no po jeho rozložení sa z neho stáva plnohodnotný tablet s obrovským využitím. Z nákresov je aj jasne vidieť tlačidlo zapnutia a vypnutia nachádzajúce sa na vrchnej hrane smartfónu, ako aj konektor USB type-C na spodnej hrane.

xiaomi skladaci smartfon koncept_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Kde je skrytý fotoaparát?

Zatiaľ čo vo videu, ktoré pred niekoľkými týždňami zdieľal samotný generálny riaditeľ spoločnosti Xiaomi, je vidno umiestnenie fotoaparátu, v tomto koncepte sa fotoaparát nenachádza. Celý koncept by mal byť založený na všetkých doposiaľ zistených informáciách a tak nie je zrejmé, prečo sa na obrázkoch žiadna kamera nenachádza.

xiaomi skladaci smartfon koncept 2_opt
Zdroj: LetsGoDigital

Xiaomi prišiel na pomoc neznámy partner

PR tím spoločnosti Xiaomi sa ku téme skladacieho smartfónu nedávno vyjadril a verejnosti objasnil niektoré nejasnosti. Vývoj skladacieho / ohybného displeja bol celkom krátky, teda pokiaľ ho datujeme od prvých uniknutých informácií. Najnovšie vyhlásenie čínskeho giganta ale konečne prináša odpoveď, ako to Xiaomi nakoniec zvládlo. Flexibilná obrazovka bola totižto vyvinutá v kooperácii so zatiaľ neznámou spoločnosťou, ktorej meno Xiaomi neodhalilo. Čo sa ostatných aspektov ako dizajn, skladací mechanizmus a MIUI týka, tie mala pod palcom iba spoločnosť Xiaomi.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (Twitter – Donovan Sung), rendery: letsgodigital.com

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close