SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Xiaomi obsadilo 5. priečku najväčších výrobcov smartfónov na svete

Spoločnosť Xiaomi, pre mnohých je stále len „čínsky“ výrobca a pre druhých je to už etablovaná spoločnosť so svete technológií. Podľa aktuálnych výsledkov spoločnosti však je zjavné, že druhá skupina používateľov je oveľa väčšie.

Najnovšia správa spoločnosti Strategy Analytics prišla s dátami, ktoré hovoria o tom, že čínsky výrobca telefónov Xiaomi je 5. najväčším výrobcom  smartfónom v celosvetovom meradle.

Zdroj: Gizchina.com

Darilo sa však aj iným. Ako môžete vidieť v tabuľke vyššie,  tak v medziročnom porovnaní kvartálov Samsung predal takmer o 3 milióny smartfónov viac. Spoločnosť Huawei rástla ešte viac, predali totiž o 6 miliónov kusov zariadení navyše v porovnaní s 2 kvartálom roku 2016. Najväčším skokanom však bola spoločnosť Oppo, ktorej sa podarilo predať o 11.5 milióna smartfónov viac.

Zdroj: GizChina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close