SpravodajstvoXiaomiZariadenia

Xiaomi nepriamo podpichuje predstavenie novej vlajkovej lode OnePlus 7 Pro: „Zabijak vlajkových lodí 2.0 je na ceste“

Spoločnosť OnePlus predstavila novú vlajkovú loď OnePlus 7 Pro, ktorá zaujme fanúšikov mobilných telefónov z viacerých uhľov pohľadu. Začnime však pekne po poriadku.

OnePlus 7 Pro je oficiálne predstavený

OnePlus 7 Pro ponúka 6,67“ Fluid AMOLED displej s rozlíšením 3120 x 1440 bodov a pomerom strán 19.5:9. Nechýba samozrejme ani skener odtlačkov prstov umiestnený v displeji, ktorý podľa slov spoločnosti je o 50% rýchlejší ako v prípade svojho predchodcu. To stále však nie je to TOP. Tou naj vlastnosťou je obnovovacia frekvencia  displeja – 90Hz.

Zdroj: OnePlus.com

Pozornému oku určite nemohlo ujsť, že predný panel neobsahuje kameru. OnePlus sa totiž prednú selfie kameru rozhodla implementovať v štýle Pop-up, teda vyskakovacej kamery, ktorej životnosť by mala byť 300,000 vysunutí. Aby sme ešte nezabudli, kamera disponuje rozlíšením 16MP.

Zdroj: OnePlus.com

V prípade zadnej kamery nájdeme hneď 3 snímače, hlavný 48MP senzor (Sony IMX586) so svetelnosťou f/1,6 a veľkosťou pixelov 0.8μm,  16MP širokouhlá kamera (117°) a 8MP teleobjektív s veľkosťou pixelov 1.0 μm.

Zdroj: OnePlus.com

Prejdime teraz k črevám tohto zariadenia. Podľa očakávane smartfón dostal do vienka procesor Qualcomm Snapdragon 855, v kombinácií so DDR4X pamäťou, UFS 3.0 úložným priestorom a tekutým chladením. Zariadenie bude dostupné v troch vyhotoveniach, konkrétne: 6GB/128GB, 8GB/256GB a 12GB/512GB. Smartfón zároveň dopĺňa 4000mAh batéria s podporu technológie Warp Charge, ktorá sľubuje za 20 minút nabíjania zariadenie celodenné fungovanie.

Zdroj: OnePlus.com

Každému hneď musí byť jasné, že telefón nebude lacným špásom. Cenovo bude začínať na úrovni 670$, druhým dychom však treba dodať, že si spoločnosť OnePlus za high-end špecifikácie pýta oveľa menej ako konkurencia. Inými slovami, z pohľadu špecifikácie : cena sa jedná o jednu z najatraktívnejších volieb.

Tip pre vás  Je vylepšená verzia Redmi Note 7S skutočne vylepšenou? Pozrite sa čím sa líši od klasickej verzie Note 7

Xiaomi podpichuje OnePlus

Manu Kumar Jain zdieľal v priebehu dnešného dňa na sociálnej sieti Twitter uverejnil status, v ktorom poblahoželal k predstaveniu novej vlajkovej lode spoločnosti OnePlus. Druhým dychom však dodal, že „zabijak“ vlajkových lodí je na ceste, už čoskoro bude predstavený smartfón Redmi K20.

Zdroj: Twitter, OnePlus.com

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close