SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi na Mi 10 zarába len pár desiatok €. Toto sú odhadované náklady jednotlivých súčiastok

Xiaomi na smartfóne Mi 10 moc nezarába. Analýza ceny komponentov odhalila, že náklady jednotlivých súčiastok dosahujú 440$.

V prvej polovici decembra sme Vám priniesli správy o tom, koľko stojí výroba smartfónu Redmi K30 5G. Z analýzy portálu TechMate vyplynulo, že náklady na výrobu smartfónu sú približne 250$, pričom predajná cena smartfónu začínala v tom čase na úrovni od 284$. Inými slovami, Xiaomi na predaji daného modelu smartfónu moc nezarába.

S podobnou analýzou tentokrát prišiel portál techinsights.com, ktorý sa pozrel na cenu jednotlivých komponentov smartfónu Mi 10. Analytici zariadenie rozobrali do poslednej súčiastky, aby zistili, z čoho je smartfón reálne zložený. Následne sa pozreli na cenu jednotlivých komponentov,  aby odhalili prvotné výrobné náklady.

„Všetky modely Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro, ktoré sme doteraz videli, používajú platformu Qualcomm Snapdragon 865 a podporujú LPDDR5. Model telefónu, ktorý sme použili pri tomto prvom rozobraní, je model Mi 10 s 12 GB LPDDR5 + 256 GB UFS. Je to prvý komerčne dostupný platformový telefón so Snapdragon 865 a prvý komerčne dostupný LPDDR5, aký sme kedy videli.“

Prejdime teraz k samotnej cene smartfónu. Nebudeme Vás dlho naťahovať a prechádzať cenu jednotlivých komponentov, ale povieme Vám hneď finálnu cenu. Analytici techninsights.com tvrdia, že finálna cena všetkých komponentov je 440$.

Xiaomi Mi 10 5G_vyrobne naklady odhalene
Zdroj: techinsights.com

Zároveň treba podotknúť, že cena neobsahuje náklady na vývoj zariadenia, dane, rôzne licenčné poplatky a ďalšie obdobné náklady. Inými slovami, ide len o cenu samotných komponentov. Spoločnosť si za smartfón na čínskom trhu aktuálne pýta necelých 500$. Aby sme boli však fér, tak s vysokou pravdepodobnosťou nákupná cena komponentov spoločnosti Xiaomi bude v skutočnosti o niečo nižšou vzhľadom na objem odoberaných súčiastok. Len pre zaujímavosť, výrobné náklady zariadenia iPhone 11 Pro Max v 512GB verzii podľa tých istých analytikov sú 490,50$.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close