SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi: „Na ceste je Poco X3!“. Vieme aj to, kedy bude uvedený na trh a akým procesorom bude poháňaný!

Spoločnosť Poco, ktorá patrí pod krídla Xiaomi, už o pár dní predstaví nový smartfón

Spoločnosť Poco bezpochyby patrí medzi výrobcov smartfónov, ktorá má skvelé renomé medzi koncovými zákazníkmi. Svoju povesť si spoločnosť začala budovať ešte v roku 2018, kedy predstavila zariadenie Poco F1, ktoré si hneď získalo srdcia mnohých z nás. Dôvodom bola kombinácia lákavej ceny a parametre vlajkovej lode. Zariadenie okrem iného dlho dominovalo viacerým výkonnostným rebríčkom.

Tento rok spoločnosť po 2 ročnej prestávke predstavila hneď niekoľko zariadení. Druhým dychom však treba dodať, že mnohé zo smartfónov sú dostupné len pre vybrané regióne, medzi ktorými ten náš chýba. U nás sa aktuálne spomedzi nových smartfónov predáva len zariadenia Poco F2 Pro, ktoré patrí z pohľadu výkon : parametre, medzi najatraktívnejšie mobilné telefóny na trhu.

Poco X3 je na ceste. Bude prvým zariadením s procesorom Snapdragon 732G

Spoločnosť Poco prostredníctvom sociálnej siete Twitter len pred niekoľkými hodinami oznámila, že 7. septembra bude predstavený model smartfónu Poco X3. Publikovaný plagát ešte odhaľuje, že zariadenie bude vybavené NFC technológiou.

Ďalší status zas prezrádza, že smartfón bude vybavený procesorom spoločnosti Qualcomm, konkrétne modelom Snapdragon 732G.Mimochodom, ide o 4G procesor, ktorý bol predstavený len pár dní dozadu.

Pri príležitosti predstavenia tohto procesora, viceprezident spoločnosti Qualcomm, Kedar Kondap, povedal:

„Snapdragon 732G prinesie silný herný zážitok, prepracovanú AI do zariadení a vynikajúci výkon. Sme nadšení, že môžeme s POCO spolupracovať na novom smartfóne POCO poháňanom vylepšeným procesorom Snapdragon 732G po celom svete.“

V súčasnosti nevieme, či zariadenie bude dostupné aj v iných regiónoch ako je India, na ktorý sa Poco aktuálne najviac sústreďuje. Na druhej strane, dobrým znakom môže byť, že o zariadení informovala globálna pobočka spoločnosti, a nie indická. Zároveň aj slová Kondapa naznačujú, že smartfón by mohol byť dostupným aj na globálnom trhu. V každom prípade, múdrejší budeme už v najbližší pondelok.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close