SamsungSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi na 2. najväčšom trhu so smartfónmi valcuje konkurenciu vrátane Samsungu!

Xiaomi je v Indii aj naďalej najväčším predajcom smartfónov

Len niekoľko dní dozadu sme Vám priniesli správy o tom, že spoločnosť Huawei dominovala na najväčšom trhu so smartfónmi, v domácej Číne. V rámci reportu sme zároveň upozorňovali na to, že spoločnosť Xiaomi v porovnaní s minulým rokom predala výrazne menej smartfónov. Ako sa však hovorí, iný kraj, iný mrav. V prípade druhého najväčšie trhu so smartfónmi na svete, dominantným hráčom je Xiaomi, pričom spoločnosť Huawei sa nedostala ani medzi 5 najpredávanejších výrobcov. Na tému upozorňuje portál timesnownews.com.

Xiaomi valcuje konkurenciu vrátane Samsungu

Dáta spoločnosti Counterpoint odhaľujú, že spoločnosť Xiaomi dominovala na 2. najväčšom trhu so smartfónmi za uplynulý kvartál, teda v Indii. Dokonca sa jej podarilo o niečo málo zvýšiť aj svoj trhový podiel v porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím z minulého roka. Druhým dychom však treba povedať, že hoci trhový podiel spoločnosti mierne podrástol, tak celkovo predala menej smartfónov.

Trhový podiel spoločnosti Xiaomi bol za 2. kvartál 2020 29%, pričom v roku 2019 pokrývala 28%. Druhým najsilnejším hráčom na trhu je spoločnosť Samsung, ktorá pokryla 26%. Z dát ďalej vyplýva, že spomedzi prvej pätky najrýchlejšie rástla spoločnosť Vivo, ktorá podrástla z 12% trhového podielu na 17%.

trh so smartfonmi India_2.kvartal 2020 (1)
Zdroj: counterpointresearch

Spomenúť tiež treba, že spoločnosti Xiaomi sa podarilo ovládnuť trh, hoci v Indii celkovo poklesol záujem o čínske smartfóny. Dôvodom má byť narastajúca „proti čínska“ nálada. Zároveň treba povedať, že trh so smartfónmi v porovnaní s minulým rokom poklesol o 51%. V čísla to znamená, že celkovo bolo dodaných len 18-miliónov zariadení za uplynulý kvartál. Za poklesom predajov stojí pretrvávajúce pandémia.

„Pandémia COVID-19 obmedzila takmer 40 dní výroby a predaja smartfónov z dôvodu celonárodného black-outu. Počas mája vláda povolila obchodom otvárať svoje prevádzky a online dodávať aj nezákladné tovary. V dôsledku toho na trhu došlo k prudkému nárastu predaja, pretože obmedzenia blokovania sa pomaly zrušili. Štvrťrok bol však výrazne poznačený obmedzeniami dopytu a ponuky…“ uviedol vo vyhlásení výskumník spoločnosti Counterpoint, Prachir Singh.

India je  aktuálne 2. najväčším trhom so smartfómi na svete, hneď po Číne. V priebehu minulého roka bolo na trhu dodaných celkovo 158 miliónov smartfónov.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close