SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi možno predá jednu zo svojich dcérskych značiek telefónov. Poznáme aj potenciálneho kupcu!

Najmladšia značka telefónov Xiaomi pravdepodobne zmení majiteľa.

Spoločnosť Xiaomi je v súčasnosti druhým najväčším výrobcom Android smartfónov na svete, hneď za spoločnosťou Samsung. Pod krídlami spoločnosti nájdeme dnes nielen telefóny Xiaomi, ale i Redmi, Poco a Black Shark. Najmladšou značkou je Black Shark, ktorá sa primárne sústreďuje na segment herných telefónov. Ako ukázali dáta z minulého roka, tak spoločnosti Xiaomi sa nedarí uspieť na trhu s hernými smartfónmi, kde predaje telefónov značky Black Shark sú zanedbateľné. Pri pohľade na celkové predaje telefónov spoločnosti, značka Black Shark sa podieľala na predajoch v objeme len 1%. Pravdepodobne toto je jeden z hlavných dôvodov, prečo je dcérska značka telefónov Black Shark na predaj.

Black Shark je na predaj. Záujem prejavila spoločnosť Tencent

Magazín 36kr.com prišiel so správami, v ktorých píše, že o dcérsku značku telefónov prejavil záujem čínsky herný gigant, spoločnosť Tencent. Podľa publikovaných správ celá transakcia by mala spoločnosť stáť približne 2,7 miliardy Juanov. Len pre porovnanie, hodnota značky Poco sa odhaduje približne na 9 miliárd Juanov.

Publikované správy ďalej odhaľujú, že po dokončení akvizície by sa mal zmeniť i koncept podnikania spoločnosti Black Shark. Tá by sa mala odkloniť od výroby herných smartfónov smerom k VR zariadeniam. Spoločnosť Tencent údajne týmto krokom chce reagovať na zmeny dotýkajúce sa novej generácie internetu.

Zdroj portálu rovnako prezradil, že Tencent rokoval i s ďalšími hráčmi o možnej akvizícii. Spoločnosť údajne prejavila záujem aj o projekty ako sú Dapeng, Yingchuang , Xiaopai , HTC, či iQiyi Smart. Čo je však prekvapujúce je, že Black Shark Technology nemá žiadne VR pozadie. Otázkou preto zostáva, prečo sa Tencent rozhodol získať výrobcu herných mobilných telefónov? Údajne za týmto rozhodnutím stálo to, že Black Shark má dostatok herného know-how a rovnako nazbieral i množstvo skúseností súvisiacich s optimalizáciou hier pre svoje zariadenia. Kľúčovú úlohu mala zohrať i spolupráca so spoločnosťou Qualcomm a neskoršia optimalizácia a úprava čipov pre potreby spoločnosti.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close