NávodySpravodajstvoXiaomi

Zapnite si v MIUI 12 funkciu Wi-Fi asistent, ktorá je schopnou zlepšiť vám kvalitu internetového pripojenia

V prípade problémov s internetovým pripojením môžete v MIUI 12 nadstavbe využiť funkciu Wi-Fi asistent

Internetové pripojenie môže z času na čas haprovať, pričom v mnohých prípadoch to môže byť spôsoboné samotným Wi-Fi. Teda bezdrôtovým prenosom internetu. Xiaomi preto v rámci MIUI 12 nadstavby prinieslo niekoľko zaujímavých funkcionalít, na ktoré by sme chceli prostredníctvom tejto cesty upozorniť.

Wi-Fi asistent v MIUI 12 nadstavbe

Jednou z nových funkcií, ktorá sa objavila v rámci MIUI 12 nadstavby je Wi-Fi asistent. Tento režim nájdete v rámci nastavení Wi-Fi (Wi-Fi > Wi-Asistent > Inteligentné sieťové pripojenie), pričom ponúka niekoľko možností prispôsobenia.

Jednou zo základných funkcií tohto asistenta je schopnosť prepínať pripojenie k internetu prostredníctvom Wi-Fi k rôznym ďalším dostupným sieťam, prípadne  na mobilné dáta v prípade slabého internetu. V praxi to znamená, že napríklad ak hrajete nejakú online hru, tak v prípade slabého signálu vás to z nej hneď nevyhodí. Smartfón najprv skontroluje ďalšie dostupné Wi-Fi siete (napríklad ak máte v domácnosti 2,4GHz a 5GHz Wi-Fi), ku ktorým sa pokúsi pripojiť. Následne, ak pripojenie k internetu nebude dostatočné alebo sa nepodarí smartfónu pripojiť  k inej Wi-Fi sieti, tak dôjde k prepnutiu na mobilné dáta. Zároveň v rámci týchto nastavení si môžete zapnúť upozornenie na spotrebu mobilných dát. Ide o funkciu, ktorú odporúčame zapnúť hlavne v prípadoch, ak často sledujete rôzne videá na internete prostredníctvom smartfónu.

MIUI 12_Wi-Fi asistent_automaticke prepinanie sieti
Zdroj: Vosveteit.sk

Ďalšia zaujímavá funkcia Wi-Fi asistenta je Režim prenosu, ktorý je prednastavený ako vypnutý. O čo vlastne ide? Tieto nastavenia umožňujú upraviť tok prenosu dát v prípade, ak aplikácie využívajú pripojenie k internetu. Napríklad je schopnou uprednostniť prenos dát v aktuálne zapnutej aplikácii pred ostatnými aplikáciami, ktoré využívajú internet na pozadí.  Čo to v praxi znamená? Rovnako si to môžeme vysvetliť na príklade hrania hier, ktoré vyžadujú pripojenie k internetu. Predstavte si hypotetickú situáciu, kedy hráte hru a zároveň sťahujete niečo na pozadí v dôsledku čoho vám seká hra. Tak zapnutie tejto funkcie spôsoby, že prioritu bude mať hra a sťahovanie na pozadí bude spomalené, prípadne pozastavené, aby nedochádzalo k sekaniu spôsobeného slabým internetom.

MIUI 12_Wi-Fi asistent_rezim prenosu
Zdroj: Vosveteit.sk

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho so svojimi známymi prostredníctvom sociálnych sietí.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close