Xiaomi

Viacero používateľov po aktualizácii MIUI na najnovšiu verziu hlási problémy. Týka sa to aj vás?

Posledné týždne spoločnosť Xiaomi rozšírila podporu najnovšej verzie MIUI 10 na viacero zariadení. Konkrétne aktualizácia je dostupná pre viac ako 20 smartfónov.

Nuž, hoci update prináša viacero noviniek a vylepšení tak dočkali sme sa aj nedoladených vecí. Jednou z nich, na ktorú upozorňuje viacero používateľov je zle fungujúci senzor, ktorý má na starosti vypínanie a zapínanie displeja pri telefonovaní.

Po lustrovaní fór sa problém priamo dotýka viacerých smartfónov, napríklad zariadení Xiaomi Mi Note 2, Xiaomi Redmi Note 4/X, Mi Note 3, Mi 6, Mi 8 a ďalšie.

Ako odstrániť problém s nefungujúcim senzorom?

Jeden z našich čitateľov zistil, že problém sa vyskytuje hlavne na smartfónoch, ktoré majú na displeji aplikované ochranné sklo. Po jeho odstránení vraj senzor funguje ako má.

V rámci MIUIOS.cz fóra sme sa našli aj ďalšie riešenie jedného z prispievateľov, ktorému sa podarilo problém odstrániť nasledovným postupom:

„stiahni plnú (fastboot) verziu systému pre tvoj model. Rozbaľ súbor a skopíruj súbor persist.img do telefónu. Naštartuj TWRP, chod do MOUNT a označ persist. Vrát sa do hlavej ponuky, klik na install, ďalej klik na install img , následne klikni na svoj súbor persist.img – vyskočí ti okno kde označíš aby sa súbor flashol na zložku persist (nie inde) a potvrď inštaláciu, potom reboot-ni fon a je to…“

Zdroj: vlastný, za tip ďakujeme Viliamovi V., úvodný obrázok: vlastný


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close