SpravodajstvoTIP REDAKCIEXiaomi

Xiaomi opäť raz dráždi cenovkou na drona MITU

Spoločnosť Xiaomi v prvej polovici roka 2018 predstavila drona MITU, ktorý právom dostáva prívlastky najlepší vo svojej kategórii. Veď podľa špecifikácií musí svojej konkurencií robiť vrásky. Posúďte sami.

Xiaomi MITU patrí do kategórie kompaktných a cenovo dostupných

Xiaomi MITU je dron, ktorý poteší nejedného nadšenca dronov, ktorí si nemôžu dovoliť za drona „vysoliť“ stovky €. Tento dron s rozmermi 10 x 9.10 x 3.80 cm aj napriek atraktívnej cene približne 60€ ponúka veľmi zaujímavé špecifikácie, ba dokonca na svoju cenovú kategóriu napriemerné.

Xiaomi Drone Mitu_2
Zdroj: produktová fotografia

V útrobách tohto drona nájdeme 4-jadrový procesor s päticou senzorov, medzi ktorými nechýba ako ultrasonický senzor, barometer tak ani optické senzory. Táto kombinácia senzorov umožňuje nadštandardné ovládanie drona. Čerešničkou na torte je výdrž batérie do 10 minút aktívneho letu.

Xiaomi Drone Mitu senzory
Zdroj: produktová fotografia

Jedným z hlavných komponentov každého drona je kamera. Tá v tomto prípade ponúk nahrávanie videí v 720p kvalite pri 30fps. Nechýba ani možnosť živej transmisie videa do telefónu. Tou najväčšou vychytavšou je však stabilizácia obrazu, vďaka ktorej kvalita fotografií a videí je úplne na inej úrovni ako v prípad konkurencie.

Xiaomi Drone Mitu
Zdroj: produktová fotografia

Maximálna doletová vzdialenosť drona je 50 metrov pričom snímky budete môcť robiť z výšky až 25 metrov. Dron je zároveň vybavený technológiou „one key return“, teda možnosti návratu prostredníctvom jedného tlačidla. Mimochodom drona možno ovládať ako prostredníctvom smartfónu tak aj cez dodávaný ovládač.

Zdroj: vlastný, GB

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close