SpravodajstvoTIP REDAKCIEXiaomi

Tento gadget od Xiaomi – Mi TDS by nemal chýbať v žiadnej domácnosti. Zmeria kvalitu vody na počkanie a stojí len pár €

Chytré smartfón, robotické vysávače a ďalšie desiatky produktov od výmyslu sveta. Pri prezeraní si produktového portfólia spoločnosti sme však narazili na skutočne zaujímavú technologickú hračku, ktorá prináša aj zdravotný prvok – Xiaomi Mi TDS.

Xiaomi Mi TDS ti zmeria kvalitu vody na počkanie

Detekčné pero Xiaomi Mi TDS s ktorým zmeriaš kvalitu vody za pár sekúnd

Detekčné pero Xiaomi Mi TDS je v celku jednoduchým zariadením, ktoré slúži ako tester vody. Nepotrebujete k nemu žiadne ďalšie príslušenstvo, aplikáciu či smartfón. Funguje teda nezávislé od iných zariadení a jeho použitie zvládne skutočne každý jednotlivec. Totiž na jeho spojazdnenie vám stačí do neho vložiť len dve batérie a môžete sa následne pustiť do testovania.

Zdroj: produktová fotografia

Xiaomi Mi TDS funguje skutočne jednoducho a je ho možné prenášať  všade bez toho, aby vás nejako toto zariadenie svojou veľkosťou obmedzovalo. Následne keď sa rozhodnete otestovať kvalitu vody tak ho stačí ponoriť pod hladinu a stlačiť tlačidlo. Či ho ponoríte pero celé alebo len časť kde je trojica elektród je jedno, je totiž vodotesné (IP68). Následne trojica elektród reaguje na organické látky, ťažké kovy a obsah rozpustených solí. Po pár sekundách vám toto malé zariadenie spraví report na malinkom displeji na stupnici od 0 po 9990 bodov kde platí pravidlo, že čím nižšia hodnota tak tým kvalitnejšia voda.

Zdroj: produktová fotografia

Ak výsledok bude niekde na škále od 100 do 300 bodov tak voda je nezávadná a pitná. V prípade vyšších hodnôt by ste mali zvážiť pitie danej vody.

Xiaomi Mi TDS ti zmeria kvalitu vody na počkanie

Zdroj: vlastný, obrázky: produktové fotografie

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close