SpravodajstvoXiaomiZariadenia

Smartfón Xiaomi Mi Play je oficiálne predstavený. Možno ho dokonca objednať z prvého e-shopu, ktorý doručuje aj k nám

O smartfóne Xiaomi Play sme mohli posledné dni počuť vo zvýšenej miere. Spoločnosti Xiaomi sa ho dlho darilo držať v utajení a len niekoľko týždňov dozadu sme mohli počuť o tomto zariadení prvýkrát.

Xiaomi Play je smartfón, ktorý zaujme nejedného fanúšika moderného dizajnu. Poďme však pekne po poriadku. Zariadenie ponúka 5,84“ FULL HD+ displej (443ppi) s vysokým kontrastom 1500:1. Nechýba ani populárny výrez v hornej časti displeja, v ktorom sa schováva okrem senzorov aj 8MP kamera.

Via XiaomiToday.com

Xiaomi Mi Play prichádza netradične s procesorom od spoločnosti MediaTek

Procesory MediaTek sme mohli niekoľko rokov dozadu nájsť v smartfónoch Xiaomi. Následne dlhšiu dobu bolo „hluché“ obdobie, kedy dvorným dodávateľom procesorov sa stala spoločnosť Snapdragon. Preto pre mnohých je prekvapením procesor Helio P35 s 8-jadrami a grafickým čipom GPU:GE8320. V režime turbo jeho maximálna pracovná frekvencia je 2,5Ghz. Priamym konkurentom tohto procesora je Snapdragon 625. V kombinácii so 4GB RAM a 64GB úložným priestorom sa jedná o solídne zariadenie, ale určite nie o herný mobil ako by názov zariadenia mohol napovedať. Na druhej strane zariadenie disponuje technológiou ‘Fpsgo’ (smart frequency prediction technology), ktorá dokáže predpovedať potrebný výkon zariadenia na nadchádzajúcu úlohu (funkcia tak umožňuje hrať aj mierne náročnejšie hry, ako napr. Honor of Kings) Smartfón napája batéria s kapacitou 3000mAh. Bohužiaľ však absentuje technológia rýchleho nabíjania, budete si musieť vystačiť len s 5V/2A nabíjaním.

Na zadnej strane zariadenia nájdeme duálnu kameru (12MP + 2MP) s veľkosťou jedného pixelu 1,25-mikrónu v prípade hlavného fotoaparátu. Čerešničkou na torte je podpora AI a HDR.

Tip pre vás  Poisti si svoje každodenné cestovanie za volantom s touto skvelou FullHD kamerou, ktorá aktuálne stojí iba 14 eur
Via XiaomiToday.com

Smartfón prichádza s najnovšou verziou Androidu 9.0 v kombinácii s MIUI 10. V rámci konektivity nechýba 4G, dual-band Wi-Fi, GPS, Bluetooth vo verzii 5.0 či podpora dvoch aktívnych SIM kariet.

Medzi prvými obchodmi, ktorý ho začal listovať je e-shop Geekbuying.com, ktorý ponúka doručenie bez doplácania DPH a CLA prostredníctvom dopravy EU Priority Line.

Zdroj: XiaomiToday.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close