SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi spúšťa mobilné platby. So svojou novou službou Mi Pay vyzýva do boja spoločnosť Google

Mobilné platby sú budúcnosťou. Veď smartfóny dnes využívame ako na zábavu tak aj na prácu a máme ich hlavne stále pri sebe.

Najnovšie sa do boja so službou Google Play púšťa jeden z najväčších technologických gigantov súčasnosti, čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť Xiaomi.

Zatiaľ len v Indii

Čínska spoločnosť Xiaomi v Indii vyzýva používateľov, aby sa stali beta testermi služby Mi Pay. Je to logické, že Xiaomi chce začať práve tu, má tu totiž dominantné postavenie na trhu.

Xiaomi Mi Pay
Zdroj: Xiaomi via Gimzochina.com

Služba Mi Pay podporuje platby cez kreditné ako aj debetné karty, internet banking, prostredníctvom Jednotného platobného rozhrania (UPI) a prostredníctvom QR kódov.

Spoločnosť zatiaľ oficiálne neoznámila stabilnú verziu tejto služby pre verejnosť. Jediné čo na margo jej sprístupnenia povedala je, že príde už čoskoro. Možno však očakávať, že ak sa jej podarí v Indii osloviť dostatok používateľov tak službu spoločnosť rozšíri aj do ďalších regiónov.

Mimochodom, obdobnú službu v Indii aktuálne testuje aj WhatsApp.

Zdroj: Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close