SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi spúšťa mobilné platby. So svojou novou službou Mi Pay vyzýva do boja spoločnosť Google

Mobilné platby sú budúcnosťou. Veď smartfóny dnes využívame ako na zábavu tak aj na prácu a máme ich hlavne stále pri sebe.

Najnovšie sa do boja so službou Google Play púšťa jeden z najväčších technologických gigantov súčasnosti, čínsky výrobca smartfónov, spoločnosť Xiaomi.

Zatiaľ len v Indii

Čínska spoločnosť Xiaomi v Indii vyzýva používateľov, aby sa stali beta testermi služby Mi Pay. Je to logické, že Xiaomi chce začať práve tu, má tu totiž dominantné postavenie na trhu.

Zdroj: Xiaomi via Gimzochina.com

Služba Mi Pay podporuje platby cez kreditné ako aj debetné karty, internet banking, prostredníctvom Jednotného platobného rozhrania (UPI) a prostredníctvom QR kódov.

Spoločnosť zatiaľ oficiálne neoznámila stabilnú verziu tejto služby pre verejnosť. Jediné čo na margo jej sprístupnenia povedala je, že príde už čoskoro. Možno však očakávať, že ak sa jej podarí v Indii osloviť dostatok používateľov tak službu spoločnosť rozšíri aj do ďalších regiónov.

Mimochodom, obdobnú službu v Indii aktuálne testuje aj WhatsApp.

Zdroj: Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tip pre vás  Facebook začal na Slovensku s uvoľňovaním aktualizácie, ktorá mení kompletne vzhľad aplikácie
Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close