SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi Note 10 konečne dostáva nový Android 10

Xiaomi začína uvoľňovať aktualizáciu s Androidom 10 pre ďalší populárny smartfón

Hoci Xiaomi Mi Note 10 patrí medzi relatívne nové smartfóny, ktoré boli predstavené koncom minulého roka, tak aj napriek tomu sa mu aktualizácia s najnovšou verziou Androidu dlhšiu dobu vyhýba. To sa však v týchto dňoch mení. Portál adimorahblog.com upozorňuje na začatie postupného uvoľňovania aktualizácie s najnovšou verziou Androidu 10.

Globálna verzia Mi Note 10 dostáva Android 10

Aktualizácia nesie kódové označenie 11.1.1.0.QFDMIXM a je veľká približne 2,6GB. Okrem iného prináša aj aprílovú bezpečnostnú záplatu obsahujúcu opravy chýb vrátane optimalizácie systému.

Xiaomi Mi Note 10_aktualizacia s Androidom 10
Zdroj: adimorahblog.com

Portál ďalej píše, že dostupnosť aktualizácie hlásia používatelia naprieč viacerými regiónmi. Zároveň však treba dodať, že samotná distribúcia naprieč jednotlivými krajinami môže trvať aj niekoľko dní.

Xiaomi Mi Note 10_aktualizacia s Androidom 10_printscreen
Zdroj: adimorahblog.com

Prví používatelia zároveň hlásia, že došlo k optimalizácii kamery, skeneru odtlačkov prstov vrátane rozhrania systému, kde reakcie zariadenia sú oveľa svižnejšími a plynulejšími. Okrem iného update prináša aj vylepšenia funkcie AOD.

Druhým dychom však treba dodať, že bola odstránená funkcia nahrávania hovorov. Používatelia tak musia riešiť alternatívne aplikácie, ak chcú túto službu späť.

Xiaomi Mi Note 10_Android 10_nahravanie hovorov zmizlo
Zdroj: adimorahblog.com

Evidujete aktualizáciu s Androidom 10 už aj na Vašom zariadení? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close