SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi Mix Flip: Pozeráme sa na jeden z najočakávanejších smartfónov tohto roka?

Približne mesiac potom, ako sa objavili patenty skladateľné smartfónu Mi Mix Flip, na svetlo sveta sa dostávajú prvé vizualizácie smartfónu.

Ešte v apríli tohto roka spoločnosť Xiaomi predstavila svoj prvý skladateľný smartfón, Mi Mix Fold, po ktorom sa doslova na predajných pultoch zaprášilo. Pre spoločnosť ide tak o jasný signál, že o tento druh zariadení je zo strany používateľov veľký záujem.

Smartfón vo všeobecnosti však moc nevyčnieval z technologického riešenia smartfónu Galaxy Z Fold 2. Zariadenie malo vnútornú skladaciu obrazovku, ktorá sa dala rozložiť do veľkosti tabletu. Dnes už vieme na základe viacerých únikov dát, že Xiaomi sa v tomto roku chystá predstaviť ešte najmenej dva ďalšie skladateľné smartfóny. Jedným z nich by mal byť aj Mi Mix Flip.

Pozeráme sa na pripravovaný Mi Mix Flip?

Najnovšie portál letsgodigital upozorňuje na sklápateľný smartfón z kuchyne Xiaomi, ktorého koncept by sa nemal veľmi odlišovať od smartfónu Motorola Razr, či Galaxy Z Flip. Necelý mesiac dozadu sme upozorňovali na patenty spoločnosti, ktoré odhalili koncept pripravovaného zariadenia. Najnovšie ich portál Letsgodigital premenil v plnohodnotné vizualizácie, ktoré prinášajú nový pohľad na pripravovaný smartfón. Pozrieť si ich môžete nižšie na vytvorených snímkach.

Zdroj: letsgodigital

Čo dnes vieme o zariadení Mi Mix Flip?

Patenty spoločnosti Xiaomi odhaľujú, že zariadenie má mať flexibilnú obrazovku s dvojitým fotoaparátom umiestneným v kvapôčkovom výreze, ktorý sa nachádza v ľavom hornom rohu displeja. Pravdepodobne to znamená, že Xiaomi chce pomocou tohto modelu zacieliť najmä na mladých ľudí, ktorí sa koniec koncov najviac zaoberajú fotografovaním selfie. Okraje obrazovky sú oveľa širšie, ako vidíme u bežných modelov smartfónov.

O veľkosti displeja zatiaľ nie sú k dispozícii zatiaľ žiadne informácie. Pravdepodobne bude však veľkosť displeja niekde medzi 6,5 ”a 7”. Rovnako treba povedať, že sa očakáva, že Xiaomi využije technológiu UTG v spojitosti s použitým displejom od spoločnosti Samsung.

Rovnako treba dodať, že sa objavili aj patenty, ktoré z pohľadu rozmiestnenia prvkov sa mierne odlišujú od posledných vizualizácií. Jeden z patentov hovorí o tom, že Xiaomi v zadnej stene smartfónu umiestni malý displej pričom namiesto troch snímačov, používateľ dostane len dva.

Xiami Mi Mix Flip_koncept_1
Zdroj: letsgodigital

V súčasnosti však o pripravovaných modeloch smartfónov vieme veľmi málo a informácie sa každým dňom menia. Viac by sme sa však mohli dozvedieť už počas konferencie Xiaomi Mega Launch, ktorá by sa mala odohrať v auguste tohto roka.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close