Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIEXiaomi

Xiaomi Mi MIX Alpha 2 by mohol vyzerať vcelku „šialene“. Pozrite si jeho možnú podobu

Po „pretavení“ konceptu do vizuálnej podoby, môžeme hovoriť skutočne o dychberúcom, ale zvláštnom zariadení

Hoci smartfón Mi Mix Alpha bol predstavený koncom minulého roka ako koncept novodobého smartfónu, tak do dnešných dní sa nedostal do oficiálneho predaja, hoci sa hovorilo, že sa tak stane. Na konci dňa smartfón tak skončil ako koncept, ktorý ukázal „len“ technickú vyspelosť spoločnosti Xiaomi.

Novo objavené patenty spoločnosti odhalili, že Xiaomi na tento typ zariadení nezanevrelo. Len pár dní dozadu sme mohli totiž vidieť nákresy smartfónu, ktorý je z prednej strany kompletne pokrytý displejom, ktorý obopína jeho hrany, na ktorého chrbte je ďalší displej spolu s jedno senzorovou kamerou, ktorá sa vysúva z tela zariadenia ako objektív pri zrkadlovke.

Konkrétny vzhľad zariadenia však už zostal na našej predstavivosti, teda až doteraz. Používateľ „Concept Creator“ vystupujúci na Youtube zverejnil video, ktoré odkrýva vzhľad dizajnu smartfónu, ktorý je  založený na publikovaných patentoch spoločnosti.

Ako môžete vidieť nižšie, tak zariadenie je takmer kompletne pokryté displejom, a to ako pri pohľade z prednej strany, tak aj z boku a zozadu s výnimkou dedikovaného priestoru pre kameru a drobných medzier medzi predným a zadným displejom.

Očakáva sa, že ak by Xiaomi predstavilo tento smartfón, tak by išlo o zariadenie vyššej ceny. To však vzhľadom na nezvyčajný dizajn nie je určite prekvapením. V spojitosti so smartfónom sa zároveň spomína aj 108-megapixelová kamera, pričom treba dodať, že momentálne ide skôr o špekulácie ako o fakty. Čo sa týka prednej kamery, tak rovnako dnes nevieme povedať, či bude ňou zariadenie disponovať alebo nie. Ak áno, tak bude bezpochyby implementovaná pod displejom. Na druhej strane treba povedať, že vzhľadom na sekundárny displej pod hlavnou kamerou, išlo by skôr o zbytočnosť, ako o praktickú vec.

Viac menej v súčasnosti nie je známa ani informácia, či smartfón bude niekedy predstaveným, alebo nie. Rovnako je možné, že ak by došlo k jeho predstaveniu, tak zariadenie by mohlo byť rovnako len konceptom, ako je jeho predchodca.

V každom prípade, vedeli by ste si predstaviť využitie takéhoto zariadenia v praxi? Dajte nám nižšie v komentároch vedieť Váš názor.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close