Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Spoločnosť Xiaomi by mohla do Európy priniesť 5G verziu smartfónu Mi Mix 3 už začiatkom budúceho roku

Všetci dobrevieme, že internet zažíva v posledných rokoch rozkvet ako nikdy predtým. Dnesčo nie je „online“ ako keby ani neexistovalo. Dobre to vedia aj výrobcovia smartfónov.

Už dlhšie sa špekulovalo o tom, že spoločnosť Xiaomi prinesie 5G smartfón. Predpokladalo sa, že sa tak stane pri predstavení aktuálnej vlajkovej lode Mi Mix 3. Nestalo sa tak. Na druhej strane všetko by sa mohlo čoskoro zmeniť. Technologický gigant Xiaomi totiž niekoľko dní dozadu ukázal verziu smartfónu Mi Mix 3 s podporou technológie 5G sietí. Zároveň tiež demonštrovala rýchlosť surfovanie po webe a streamovanievidea pomocou siete 5G.

Xiaomi Mi Mix 3 s 5 podporou 2
Zdroj: Tlačová správa (Mi blog)

Verzia smartfónus 5G beží na procesore Qualcomm Snapdragon 855 doplneným o modem X505G, ktorého maximálna prenosová rýchlosť je 2Gbps.

Spoločnosť Xiaomi na prinesení 5G technológie pracuje už od roku 2016 kedy sa stala partnerom najväčšieho čínskeho operátora Chine Mobile. Podľa najnovších informácií, zverejnených na blogu Mi by smartfón s podporou by 5G mal prísť na trh už začiatkom budúceho roka. Dostupný by mal byť v Európe.  

Zdroj: Mi blog

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close