SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi Fold sa objavuje na ďalších patentoch. Displejom je pokryté takmer celé zariadenie

Nový patentovaný skladací smartfón od Xiaomi sa nesie v štýle už existujúcich skladačiek od iných výrobcov, no s podpisom čínskeho výrobcu.

Modelové rady skladacích zariadení od spoločnosti Xiaomi by sa v tomto roku mohli rozrásť o ďalšie zaujímavé modely. Nasvedčujú tomu nie len nedávno uverejnené patenty patriace skladaciemu zariadeniu na štýl Galaxy Z Flip, či Motorola Razr, ale i ďalšie patentové prihlášky, ktoré sa objavujú na takmer mesačnej báze. Najnovšie sa v étery objavil patent patriaci práve spoločnosti Xiaomi odhaľujúci ďalšie skladacie zariadenie, no tentokrát na štýl Huawei Mate X s čiastočným „vylepšením“.

Odhalená detailná patentová dokumentácia

Najnovšie zverejnené patenty patriace stále populárnejšiemu čínskemu výrobcovi odhalil holandský technologický portál LetsGoDigital. Ten zároveň vytvoril viacero zaujímavých 3D fotografií, ktoré určite dopomáhajú pri vytváraní si kompletného obrazu o možnom budúcom zariadení. Samotná patentová prihláška bola podaná ešte vo februári minulého roka na čínskych úradoch. Dokumentácia ku nej však bola zverejnená iba dnes, tj. 6. júla 2021. Detailná dokumentácia pritom obsahuje až 21 nákresov z viacerých uhlov.

Ďalší z možných dizajnov

Podobne ako súrodenec Xiaomi Mi Mix Alpha, aj toto zatiaľ neznáme zariadenie využíva displej zaklápajúci sa do vnútra. V tomto prípade je však zariadenie konštruované o čosi odlišnejšie a pri prvom pohľade sa podobá na konkurenta v podobe Huawei Mate X. Zariadenie od Xiaomi však disponuje omnoho väčším flexibilným displejom, ktorý sa jednoliato tiahne až na zadnú stranu zariadenia.

xiaomi mi fold 2
Zdroj: LetsGoDigital

V masívnom bočnom ráme je logicky zabudovaná väčšina dodatočnej techniky, ktorá je neodlúčiteľnou súčasťou dnešných zariadení. Na mysli tak máme fotografickú výbavu vpredu i vzadu, či potrebné snímače a nabíjací konektor. Na jedinej klasickej bočnej strane ďalej nachádza aj pomerne veľké tlačidlo, ktoré zrejme bude zrejme slúžiť ako ovládanie hlasitosti.

Predstavenie ďalšej skladačky ešte v tomto roku

Podľa najnovších informácií by malo čínske Xiaomi predstaviť ďalší skladací smartfón ešte v 4. kvartáli tohto roka. Zatiaľ však nie je známe, o aký typ skladacieho zariadenia by malo ísť. Ako sme už načrtli v úvode, nedávne patenty odhaľujú hneď niekoľko možných dizajnov. Samozrejme, v hre je stále aj možnosť predstavenia hneď niekoľkých zariadení naraz, podobne, ako to robí aj konkurenčný Samsung.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close