SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi Band 6 je na svete. Oplatí sa spraviť upgrade?

Najočakávanejší fitness náramok tohto roka je predstavený. Čo ponúka?

Fitness náramky Mi Band vo všeobecnosti patria medzi populárnu nositeľnú elektroniku. Rok čo rok, Xiaomi postupne posúva hranice s produktami z tejto produktovej línie dopredu. Podarilo sa to spoločnosti aj v tomto roku? Posúďte sami.

Xiaomi Mi Band 6 je predstavený

Xiaomi Mi Band 6 podľa očakávania priniesol AMOLED panel. Ten je veľký 1,56“, ktorý mimochodom narástol z 1,1“, čo predstavuje približne 50% nárast. Rovnako treba dodať, že hoci zobrazovacia plocha displeja narástla, tak veľkosť ako taká zostala zachovaná. Rozlíšenie displeja je 152 × 486, čo predstavuje 326 ppi. Svietivosť displeja dosahuje 450-nitov.

Xiaomi Mi Band 6_predstaveny
Zdroj: Xiaomi

Čo sa týka noviniek, tak tých Xiaomi prinieslo hneď niekoľko. Tak ako bolo niekoľko dní dozadu iniciované, tak nový Fitness náramok sa môže pochváliť funkciou monitorovania kyslíka v krvi (Sp02). Rovnako sa náramok môže pochváliť detekciou športovej aktivity. Konkrétne hovoríme o automatickej detekcii pre 6-rôznych športov. Čo sa týka však možnosti sledovania športovej aktivity ako takej, tak náramok umožňuje sledovanie viac ako 30 aktivít. 

Samozrejme, Mi Band 6 je schopným merať aj srdcový tep, či na diaľku ovládať fotoaparát a zobrazovať upozornenia. Rovnako sa môže pochváliť aj funkciami podporujúcimi dychové cvičenia, meranie úrovne stresu, sledovanie menštruačného cyklu a systém hodnotenia aktivity PAI. Bohužiaľ však, GPS v náramku nenájdeme, hoci sa o ňom dosť špekulovalo. Ide o obrovské sklamanie vzhľadom na to, že viacero leakerov hovorilo, že funkcia GPS bude prítomnou. Nestalo sa tak. Rovnako chýba aj funkcia automatických odpovedí na správy. Poteší však aspoň 14-dňová výdrž batérie pričom náramok disponuje aj funkciou, ktorá, dokáže predĺžiť dobu fungovania až po dobu 90-dní. Tu však dôjde k razantnému okresaniu jednotlivých funkcií.  Batéria má veľkosť 125 mAh a nabíja sa rovnako, ako predošlá generácia. Teda pomocou špeciálneho magnetického spojenia.

Xiaomi Mi Band 6_nabijanie
Zdroj: Xiaomi

Mi Band 6 bude dostupný v dvoch prevedeniach, s a bez NFC. Stáť by mal približne 30€, resp. 36€. Tu však treba povedať, že hovoríme o cene pre čínsky región.

Via xmobile

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close