Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 4: Pozrite si hlavné rozdiely medzi týmito fitness náramkami

Nová generácia fitness náramku priniesla viacero inovácií oproti predošlej generácii

Xiaomi Mi Band 5_fitness naramok (1)
Zdroj: Youtube (stupidmadworld)

Čínsky technologický gigant v priebehu včerajšieho dňa predstavil novú generáciu fitness náramku Mi Band, ktorá priniesla viacero inovácií. V čom sa však zlepšil v porovnaní s Mi Band 4 náramkom? Poďme sa spolu pozrieť na hlavné rozdiely medzi náramkami. 

Xiaomi Mi Band 5 vs Xiaomi Mi Band 4

Pri prvom pohľade na fitness náramok možno vidieť niekoľko zmien. Tou najvýraznejšou je bezpochyby displej, ktorý podrástol na 1,1“, ktorý zároveň na rozdiel od svojho predchodcu disponuje mierne vyšším rozlíšením (126 x 294 oproti 120 x 240). Displej okrem iného je o niečo svetlejším. Maximálna svietivosť Mi Band 5 náramku je 450 nitov, zatiaľ čo v prípade Mi Band je maximálna svietivosť „len“ 400 nitov. Displej sa zároveň chváli dynamickým AMOLED displejom (v praxi by to malo znamenať živšie zobrazovanie farieb). 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi Mi Band 5_displej_2
Zdroj: Xiaomi

Pri displeji ešte zostaneme. Dôvodom je podpora tém. Zatiaľ čo Mi Band ich ponúka „len“ 77, tak Mi Band 5 podporuje viac ako 100 rôznych tém, ktoré sú dostupné prostredníctvom aplikácie.

Viac športových režimov

Ďalším významným rozdielom je podpora športov. Mi Band 5 celkovo podporuje 11 športových režimov, čo je takmer dvojnásobok v porovnaní s Mi Band 4 náramkom, ktorý ich podporuje len 6. Novými športovými režimami sú bicyklovanie, skákanie so švihadlom, joga, eliptické cvičenie a veslovací trenažér. Oba náramky sú zároveň vodeodolné do 5ATM, teda do 50 metrov po dobu 30 minút. 

Xiaomi Mi Band 5_displej_3
Zdroj: Xiaomi

Ďalšou novinkou Mi Band 5 náramku je podpora NFC technológie. Tu však treba dodať, že dostupná je aj verzia bez NFC podpory. Pri NFC je potrebné ešte spomenúť, že Mi Band 5 podporuje UnionPay payment, Alipay payment, Transportation card, Door access. Platobná brána Union Payment je novinkou v porovnaní s NFC verziou Mi Band 4 náramku.  Čo sa týka batérie, tak oba náramky disponujú 125mAh kapacitou. Tu však treba dodať, že väčší displej a nové senzory (ku ktorým sa dostaneme nižšie) si vybrali „svoju daň“ na výdrží. Mi Band 5 náramok by podľa výrobcu mal vydržať do 14 dní. Mi Band 4 vydrží o jeden deň dlhšie. Druhým dychom však treba dodat, že prax pri bežnom používaní býva z pohľadu výdrže medzi  o niečo nižšou – tam sa môže reálna výdrž medzi náramkami o niečo prehĺbiť. To však odhalia až prvé testovania náramku.  

Mi Band 5_podpora NFC
Zdroj: Xiaomi

Mi Band 5 však dostal vcelku veľký upgrade v podobe senzorov, ktoré sú podľa slov Xiaomi nie lenže presnejšie, ale dokážu merať aj  viacero nových hodnôt. Napríklad saturáciu kyslíka v krvi (Sp02), monitorovania PAI (ide o indikátor, ktorý monitoruje fyzicky stav tela) a podporuje viacero nových režimov (napríklad monitoring menštruačného cyklu, či dýchacie cvičenie).  Novinkou je aj možnosť ovládania spúšte fotoaparátu smartfónu, ktorá sa doteraz Mi Band náramkom vyhýbala veľkým oblúkom. 

Možnosť monitorovania REM fázy

V oboch prípadoch nechýba 24-hodinový monitoring srdcového tepu. Novinkou v prípade Mi Band 5 sú však rozšírené možnosti monitorovania spánku vrátane REM fázy. Ide o fázu, kedy fyzická aktivita tela zodpovedá bdelému stavu. 

Jedným z prvých obchodov, ktorý začal listovať Mi Band 5 náramok je banggood.com, ktorý ho ponúka za necelých 36€ s možnosťou doručenia aj na Slovensko.

Mi Band 5 Globálna verzia

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre