Xiaomi Mi Band 5 prešiel certifikáciou úradov

Chytrý náramok Xiaomi Mi Band 5 prešiel certifikáciu taiwanských úradov

Xiaomi Mi Band 4 vs Honor Band 5 porovnanie
Zdroj: Youtube (Lim Reviews)

Chytrý náramok Xiaomi Mi Band 5 posledné dni zapĺňa plátky viacerých médií vo zvýšenej miere. Dôvodom je, že nie tak sdávno me mohli čítať o údajnom dizajne tohto náramku. Neskôr sa však objavili správy, že to nemusí byť finálny vzhľad. Pár dní dozadu sme mohli zas čítať o tom, že riaditeľ spoločnosti Huami, ktorá fyzicky stojí za výrobou tohto náramku povedal, že predstavenie prebehne neskôr. Automaticky tak vznikli debaty o tom, že hodinky budú predstavené neskôr v 3. kvartáli tohto roka, a nie v priebehu nasledovného mesiaca, tak ako tomu bolo v minulosti pri predošlých generáciách náramku.

Mi Band 5 prešiel prvou certifikáciou

Najnovšie známy portál xiaomishka.ru upozorňuje na certifikáciu náramku Taiwanskou národnou komunikačnou komisiou. Kódové označenie náramku má byť XMSH10HM. Originál certifikácie si môžete pozrieť nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Kódové značenia jednotlivých modelov Mi Band náramkov si môžete pozrieť nižšie.

Kodove oznacenia Mi Band 5 naramkov
Zdroj: xiaomishka.ru

Oficiálny dátum predstavenia náramku je zatiaľ neznámy

Portál ďalej píše, že hoci sa spomínalo, že náramok bude predstavený „neskôr“, tak k jeho predstaveniu dôjde v priebehu júna. Ďalej píše, že cena na domácom trhu v Číne by mala byť 179 Yuanov/25USD, resp. 199 Yuanov/28USD, v závislosti od zvoleného modelu. Samozrejme, globálna cena bude o niečo vyššia.

Náramok by mal podľa dostupných informácií ponúknuť 1,2“ AMOLED displej (Mi Band 4 ponúka 0,95“) s vyšším kontrastom, ako tomu je v prípade súčasnej generácie náramku. Jednou z ďalších funkcií, ktorú by sme mali nájsť v náramku je  indikátor  PAI. Ide o aktívny monitoring aktivity, založený na monitoringu tepu. Nejde však o úplne novú funkciu, nájdeme ju napríklad aj v hodinkách Amazfit GTS a v ďalších modeloch chytrých hodiniek Xiaomi, ktoré boli nedávno predstavené.  Ide o indikátor aktivity, ktorý monitoruje Váš progres vrátane kondície teľa. Mnohí odborníci hovoria, že ak je tento indikátor pod hodnotou 100, tak môžete mať  nábeh na rôzne zdravotné problémy.

Okrem iného by nemala chýbať ani podpora NFC a to aj mimo domáceho trhu. Znamená to, že by sme mohli fitness náramkom napríklad platiť v obchodoch. V súčasnosti však nie je celkom jasné ako spoločnosť sprostredkujte možnosť platenia v iných krajinách ako je Čína. Dôvodom je implementácia platobného systému.

Čo sa týka dizajnu, tak ten je aktuálne veľkou neznámou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre