Pracovné ponuky
Xiaomi

Rozmýšľate nad čističkou vzduchu Xiaomi Mi Air Purifier 2S? Toto sú hlavné rozdiely v porovnaní s predošlou generáciou

Väčšinu z nás čistota vzduchu v domácnosti až tak výrazne netrápi, teda ak nebývame v prašnom prostredí, napríklad v blízkosti nejakej stavby alebo nie sme alergikmi. Dnes sme si pre vás pripravili základne porovnanie zariadení Mi Air Purifier 2 a Mi Air Purifier 2S.

Xiaomi Mi Air Purifier 2

Xiaomi Mi Air Purifier 2 je 2. generáciou zariadení Mi Air Purifier, ktorá môže byť ovládateľná pomocou aplikácie prostredníctvom vstavaného Wi-Fi modulu. Aplikácia pomáha sledovať napríklad kvalitu ovzdušia v reálnom čase, nastavenia rôznych módov (denný, nočný,…) a podobne.

cisticka vzduchu Mi Air Purifier 2
Zdroj: produktová fotografia

Mi Air Purifier 2 je vybavený novým systémom, ktorý zahŕňa axiálny ventilátor, bezkartáčový jednosmerný motor, dizajn ventilátora Francis a kužeľový kanál. Zariadenie tak nasáva vzduch zo všetkých strán, teda v 360 stupňoch okolo filtra a vyfúknutý je následne pomocou ventilátorov, ktoré sú navrhnuté podobne ako letecká turbína.

Xiaomi Air Purifier 2s

Xiaomi Air Purifier 2s je zariadenia, ktoré by sme mohli nazvať upgradovaným Xiaomi Air Purifier 2. Tento upgrade môžeme porovnať napríklad vo svete smartfónov so zariadeniami Xiaomi Mi 8SE a Xiaomi Mi 8.

Tak ako u svojho predchodcu tak aj tento čistíč vzduchu ponúka rovnaký filter, ktorý dokáže prečistiť 310m³ / h. Tým najvýznamnejším rozdielom je pridanie laserových senzorov častíc a OLED displej, ktorý umožňuje sledovať hodnoty v reálnom čase priamo na displeji. V porovnaní s infračervenými snímačmi v jeho predchodcovi sa verzia čističa vzduchu Xiaomi 2 vylepšila aj v  presnosti detekcie, okrem hodnôt PM2,5 dokáže detekovať aj častice s veľkosťou menšou ako 0,3 μm. Okrem toho displej zariadenia disponuje senzormi svetla čo znamená, že dokáže reagovať na aktuálne podmienky. Inými slovami v prípade ak ho budete mať umiestnený v spálni tak vás nebude počas noci rušiť nepríjemné svetlo.

Mi Air Purifier 2S
Zdroj: produktová fotografia

Obe zariadenia dokážu vyčistiť rovnakú plochu domácnosti, od 21 m2 do 37 m2.

Prejdime však ešte k jednému dôležitému faktoru, ktorý nemôže opomenúť a tým je cena. Aktuálne cena oboch zariadení sa pohybuje na približne rovnakej úrovni. Napríklad v e-shope GearBest.com stoja obe zhodne zhruba 190€.

Na záver teda možno dodať, že ak uvažujete o čističke vzduchu tak jednoznačne sa odporúčame rozhodnúť pre 2S generáciu, ktorá síce neprináša výrazne zmeny vo výkonne, ale ponúka OLED displej vrátane vylepšeného senzora, ktorý dokáže  snímať menšie častice víriace sa vo vzduchu.

Original Xiaomi Smart Mi Air Purifier 2

Original Xiaomi Smart Mi Air Purifier 2S

Zdroj: vlastný

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close