NovinkyTIP REDAKCIEXiaomi

Xiaomi Mi A2 Lite Global je dostupný v neodolateľnej zľave. Doma ho môžete mať už o pár dní!

Smartfón Mi A2 Lite z kuchyne čínskej spoločnosti Xiaomi, sa pokladá za jeden z najdostupnejších smartfónov z kuchyne čísnkeho giganta je aktuálne dostupný za jednu z najlepších cien aké tu boli. Čerešničkou na torte je, že je dostupný z EÚ skladu s možnosťou pripoistenia za pár €, aby ste nedoplávali prípadné ďalšie poplatky. Výsledná cena zariadenia tak je 152,51€ (platí len pre zlatú verziu smartfónu). Doma ho môžete mať už do 6 pracovných dní.

Xiaomi Mi A2 Lite sa radí medzi tie najdostupnejšie smartfóny pričom z hľadiska výkonu patrí medzi lepšie vybavenú strednú triedu. Veď posúďte sami. 

Smartfón ponúka veľký 5,84“ IPS LCD displej, ktorý sa chváli FULL HD+ rozlíšením (2280 x 1080), ktorý je vo vrchnej časti vybavený stále populárnejším výrezom, kde nájdeme ako 5MP fotoaparát tak aj senzor na rozpoznávania tváre. Čerešničkou na torte je pomer strán 19:9.

Zdroj: produktová fotografia

Zadná strana ako sme u Xiaomi zvyknutí je dizajnovo jednoliata. Nájdeme tam duálny fotoaparát s rozlíšením 12MPx a 5MPx s veľkosťou pixelov 1,25 μm. Fotoaparát ponúka viacero pokročilých vlastností. Jednou z nich je aj podpora AI technológie. Nechýba samozrejme ani stále žiadanejší HDR mód, či podpora 4K videí.  Samozrejmosťou je aj skener otlačkov prstov.

Zdroj: produktová fotografia

Z hľadiska výkonu sa smartfón bude riadiť medzi výkonnejšiu strednú triedu. V útrobach totiž nájdeme 8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon 625 s pracovnou frekvenciou až do 2.0GHz. Procesoru sekundujú 3GB operačnej pamäte RAM a 32GB úložný priestor, ktorý je možné rozšíriť až do 256GB bez toho, aby ste stratili slot pre 2. SIM kartu. Telefón totiž disponuje 2 slotmi pre SIM kartu a 1 slotom pre pamäťovú kartu. Xiaomi si dalo záležať aj na dlhšej výdrži zariadenia oproti svojmu predchodcovi. Akumulátor v tomto prípade má totiž kapacitu až 4000mAh, ktorá sľubuje 16,5 hodín prehrávania videa alebo 7,5 hodiny hrania hier či 12 hodín navigácie.

Zdroj: produktová fotografia

Telefónu nechýba samozrejme ani podpora 3G, 4G sietí, GPS, A-GPS, Glonass, Beidou. V telefóne nájdeme predinštalovaný najnovší Android 8.1.

Ako sme už spomínali vyššie, smartfón je momentálne dostupný iba za necelých 152€ s možnosťou doručenia bez ďalších poplatkov.

Zdroj: vlastný

Zdroj: TS

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close