SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 9 zlomil nový rekord. Prvá vlna predajov tohto smartfónu bola vypredaná v rekordnom čase, ktorý by závidela nejedna konkurencia

O zariadení Xiaomi Mi 9 sme mohli dlho čítať desiatky neoficiálnych správ až kým nebol tento smartfón oficiálne predstavený pred pár dňami na MWC 2019.

Xiaomi Mi 9 prišiel s excelentnými parametrami počnúc procesorom Qualcomm Snapdragon 855 s podporu 5G technológie. Výrobca do svojej tohtoročnej vlajkovej lode zároveň implementoval aj viacero ďalších technologických noviniek ako je napríklad skener odtlačkov prstov umiestnený v displeji, podpora rýchleho nabíjania do 27W ako aj podpora bezdrôtového nabíjania do 20W a podobne.

Xiaomi Mi 9 bol vypredaný v rekordnom čase

Spoločnosť spustila prvú vlnu predaja tohto famózneho zariadenia v priebehu včerajšieho dňa prostredníctvom Mi Home obchodov. To čo sa udialo prekvapilo mnohých, smartfón bol vypredaný za 53 sekúnd.

Via Gizmochina.com

Spoločnosť bohužiaľ však nezverejnila počet kusov zariadení, ktoré boli dostupné. S veľkou pravdepodobnosťou možno však na základe predošlých skúsenosti hovoriť o 5 cifernom čísle. Mimochodom, spoločnosť Xiaomi zároveň oznámila aj európske ceny, ktoré potešia mnohých. Xiaomi Mi 9 by sa mal predávať od 449€ (pozn. redakcie: jedná sa o odporúčaciu cenu). Jedným z prvých predajcov v Európe, ktorý začal listovať telefón je Amazon.

Zdroj: Twitter, Gizmochina.com

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close