ANDROIDSpravodajstvoXiaomiZariadenia

Xiaomi Mi 9 sa v testoch DxOMark zaradil na 3. priečku. Video nahrávané zadnou kamerou je údajne najlepšie na svete

DxOMark zverejnil podrobnú analýzu fotoaparátu a prehľad novej vlajkovej lode Xiaomi Mi 9!

Mi 9 sa zaraďuje za vlajkonosičov od Huawei

Smartfón skóroval so 112 bodmi pri fototestoch a 99 bodmi pri videách čím sa zaradil na 3. miesto v DxO s počtom bodov 107. Na prvých miestach sú aktuálne smartfóny Huawei Mate 20 Pro a P20 Pro.

Podľa hodnotenia DxOMark, Mi 9 porazil aj najpriaznivejšie vlajkové telefóny na trhu. A to iPhone XS Max , Google Pixel 3 a dokonca aj Samsung Galaxy Note 9.

Skóre 107 je priemerné hodnotenie medzi výsledkami fotografií a videí. Skóre je dané na základe individuálnych výsledkov rôznych funkcií fotoaparátu.

Mi9 najviac prekvapil pri teste videí kde dosiahol 99 bodov zatiaľ čo skóre Mate 20 Pro je 97 bodov a skóre P20 Pro 98 bodov.

Najlepšie video na svete

DxOMark sa vyjadril, že „zadná kamera Mi 9 v režime videa je ešte lepšia ako tá čo je na 1. mieste. To je čiastočne spôsobené tým, že Mi 9 je prvým skúšobným zariadením, ktoré nahráva štandardné 4K video, a preto dosahuje vysokú úroveň textúry a detailov, ale tiež dosahuje veľmi dobrý výkon vo všetkých ostatných testovacích kategóriách. “

Aj keď nemáme pochybnosti o schopnostiach fotoaparátu na Mi 9. Nemôžeme skóre na DxOMark považovať za 100% recenziu o kvalite fotoaparátu. To ale nemení nič na tom, že sa teoreticky jedná o jeden z najlepších fotosmartfónov na trhu.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (cdn.dxomark.com)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close