SpravodajstvoTIP REDAKCIEXiaomi

Xiaomi Mi 9 aj naďalej láme mýty, že high-end smartfón nemôže byť cenovo nedostupným pre široké masy

Smartfón Xiaomi Mi 9 láme mýty o tom, že za málo peňazí nie je možné dostať veľa muziky. Totiž, pri pohľade na funkcie možno povedať, že sa jedná o jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu, cena však hovorí niečo iné. 

Xiaomi Mi 9

Okrem toho, že sa jedná o prvý smartfón z kuchyne Xiaomi, ktorý je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 855, ktorý nájdeme v aktuálne najdrahších zariadeniach na trhu, ta ho ďalej v tej najvyššej verzii dopĺňa 8GB RAM v kombinácii so 256GB úložným priestorom. V testoch AnTuTu získal smartfón takmer 390,000 bodov, čo z neho robí jeden z aktuálne najvýkonnejších smartfónov.

Zdroj: produktová fotografia

Hlavným ťahúňom tohto telefónu sú však technológie, ktorými je nabitý. Napríklad, zariadenie disponuje skenerom odtlačkov prstov umiestneným v displeji, podporou rýchleho nabíjania do 27W (v prípade bezdrôtového nabíjania výkonom do 20W) a podobne. Vráťme sa však k displeju, ktorý je tvorený 6,39“ Amoled panelom s rozlíšením 2340 x 1080 bodov. Ako býva u vlajkových lodí Xiaomi zvykom, tak aj v tomto prípade došlo k redukcii hrán okolo displeja oproti predošlej generácii Mi 8.

Zdroj: produktová fotografia

Prejdime ku kamere, ktorá je jedným z hlavných atribútov pre mnohých z nás v prípade výberu nového zariadenia. Ten dostal podľa DXOMARK 107 bodov, čo ho aktuálne radí medzi 5 najlepších fotomobilov na trhu. Tomuto výsledku vďačí trojici fotoaparátov – 12MP (Samsung ISOCELL S5K3M5 / clona f 2.2), 48MP (hlavná kamera Sony IMX586 s clonou f/1.75 a so 6 šošovkami) a 16MP kamera (Sony IMX481 s clonou f/2.2).

Tip pre vás  Xiaomi Soocas X3 je elektrická zubná kefka, vďaka ktorej sa môžete vyhnúť mnohým návštevám zubára

Mimochodom, ak Vás telefón zaujal, tak ho nájdete na odkaze nižšie. Čerešničkou na torte je možnosť jeho objednania prostredníctvom kupónu „CKQGHZLK“ v kombinácii s dopravu HKEU Priority Line, vďaka ktorej sa vyhnete ďalším poplatkom za približne 440€.

Xiaomi Mi 9

Oplatí sa spraviť ugrade z Mi 8?

Ak ste vlastníkom zariadenia Xiaomi Mi 8tak upgrade na najnovšiu vlajkovú loď je otázny. Vychádzame z toho, že aj napriek tomu, že výkon zariadenia Xiaomi Mi 9 je o poznanie vyšší, tak v praxi je rozdiel zanedbateľným. Lákadlom je hlavné skener odtlačkov prstov v displeji, ktorý môže pre mnohých byť argumentom prečo áno, alebo o niečo kvalitnejší fotoaparát či bezdrôtové nabíjanie. Ak viete tieto funkcionality oželieť, tak nevidíme dôvod na upgrade.

Xiaomi Mi 8

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Youtube (Keddr.com)

Dostávajte tie najlepšie a najnovšie informácie z VoSveteit.sk

Odoslaním e-mailu súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close