NovinkyXiaomi

Xiaomi Mi 9 sa dostal do predaja s možnosťou objednania aj na Slovensko či Česko. Cena je opäť atraktívnejšia ako v prípade konkurencie

Spoločnosť Xiaomi len pred niekoľkými dňami predstavila svoju tohtoročnú vlajkovú loď Xiaomi Mi 9, krátko na to sa dostal telefón do predaja. Dostupný bol len 53 sekúnd a to len Mi-Store obchodoch, ale aj to stačilo, aby sa vypredal.

Najnovšie Xiaomi Mi 9 začal listovať najväčší online obchod na svete – GearBest.com, ktorý prostredníctvom dopravy EU Priority Line ponúka možnosť doručenia telefónu bez dodatočných poplatkov ako je CLO či DPH. Všetko totiž vybaví e-shop za Vás. Okrem Gearbestu sa telefón objavil aj v známom e-shope Geekbuying.com, ktorý ponúka tak isto tento typ dopravy. (pozn. redakcie: aktuálne ceny si môžete pozrieť nižšie na odkazoch).

Xiaomi Mi 9

Xiaomi Mi 9 je smartfón, ktorý ponúka citeľné zmeny k lepšiemu oproti svojmu predchodcovi. Ponúka veľký 6,39“ AMOLED displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov, ktorý pokrýva 90,7% prednej strany displeja. Novinkou oproti Mi 8 je skener odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený v displeji zariadenia.

Zdroj: cdn.dxomark.com

Ďalšou veľkou novinkou je podpora tmavého módu, ktorý znižuje energetickú záťaž displeja o viac ako 80%. Z hľadiska výkonu telefón dostal do vienka procesor Snapdragon 855 spolu so 6GB/8GB RAM a 128GB/256GB úložným priestorom. Vo výsledku v AnTuTu tento smartfón získal takmer 390000 bodov. Inými slovami, nájsť niečo čo tento telefón prekvapí bude po dlhú dobu veľmi náročnou úlohou. Aby sme nezabudli, Snapdragon 855

Zdroj: Gizmochina.com

Zadná strana pre mnohých bude určite prekvapením. Nenájdeme na nej totiž len dve kamery, ktoré sú štandardnom, ale hneď 3 – 12MP (Samsung ISOCELL S5K3M5 / clona f 2.2), 48MP (hlavná kamera Sony IMX586 s clonou f/1.75 a so 6 šošovkami) a 16MP kamera (Sony IMX481 s clonou f/2.2). Táto kombinácia kamier v DXOMARK testoch dosiahla skóre 107 bodov, ktoré zaradili telefón na 3. priečku najlepších fotomobilov na trhu.

Zdroj: produktová fotografia

Prejdime k ďalšej inovácii a to je a to jej nabíjanie. Totiž smartfón nabijete na úroveň 70% za 30 minút čo predstavuje rýchlejšie nabíjanie o 25% od Mi 8. Čerešničkou na torte je podpora bezdrôtového nabíjania až do 20W. Samozrejmosťou je aj podpora najnovších štandardov v podpore Bluetooth 5.0, NFC, LTE a podobne.

Zdroj: vlastný, Youtube, Produktové fotografie

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close