SpravodajstvoXiaomi

Je smartfón Xiaomi 9 odolný voči vode? Test ukazuje, že do veľkej miery ÁNO

Je smartfón Xiaomi Mi 9 odolný voči vode? Test ukazuje, že si dokáže poradiť s bežným stretom s vodou bez ujmy.

Xiaomi Mi 9 je aktuálna vlajková loď spoločnosti Xiaomi, ktorá mnohých láka na skvelý pomer cena / výkon. Nie sa čomu ani čudovať, za približne 350€ totiž používatelia dostanú jeden z  najvýkonnejších smartfónov na trhu. Najväčšou výčitkou voči telefónu zo strany používateľov je absencia odolnosti voči vode. Tak isto to bolo aj v prípade smartfónu Xiaomi Mi 8.

Xiaomi Mi 9 s 64GB úložiskom – čierna verzia 

Poradí si Xiaomi Mi 9  s vodou?

Vzhľadom na to, že výrobca neudáva, že smartfón zvládne stret s  vodou, mnohým z toho plynie, že nedisponuje vlastnosťami, vďaka ktorým má zvýšenú odolnosť. Opak je však pravdou. Nižšie si môžete pozrieť video, v ktorom uvidíte ako sa chová telefón po namočení, keď je ponorený pod vodou, ako aj to, kedy už nedokáže odolávať náporu vodu.

Ako ste mohli na videu vyššie vidieť, tak smartfón si dokázal vo veľkej miere poradiť s  priamym kontaktom s vodou. Problém nastal  v  prípade ponorenia telefónu do hĺbky 1,5 metra, kedy bolo vidieť vzduchové bublinky, ktoré jasne hovoria o tom, že do zariadenia sa dostala voda. Na konci dňa, však telefón test prežil.

V  každom prípade test ukazuje, že s telefónom nemusíte zaobchádzať ako v bavlnke. Bezproblémovo si poradí s dažďom či náhodným ponorením do vody, napr. pri páde do mláky.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close