Pracovné ponuky
SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 8 Youth je oficiálne predstavený! Toto by mal byť nový kráľ strednej triedy

Dnešná konferencia Xiaomi sa niesla v duchu dlho očakávaného smartfónu Mi 8 Youth, ktorý bol oficiálne predstavený len pred niekoľkými hodinami.

Smartfón prichádza na trh v troch rôznych farebných vyhotoveniach a ako už asi podľa názvu tušíte tak sa nebude jednať o „klasické“ farby, ale o živšie, ktoré ocenia hlavne extravagantnejšie typy ľudí.

Smartfón ponúka výstrednejší dizajn s tenkými rámčekmi okolo displeja, ktoré sa podarili stlačiť len na 19,4 milimetra a telo zariadenia je štíhle 7,5 milimetra. Prejdime však k parametrom, ktoré sú pre mnohých dôležitejšie ako výzor.

Smartfón ponúka prednú 24MPx kameru s clonou f/2.2 (Sony IMX576) s podporou AI (napr. AI potrét, AI scéna, AI mejkap a ďalšie). Nechýba ani podpora HDR. Dominatou prednej strany však nie je fotoaparát, ale displej, ktorého veľkosť je 6,26“ s FULL HD+  rozlíšením s pomerom strán 19:9. Zadná strana zariadenia ponúka duálny fotoaparát s rozlíšením 12MPx s veľkosťou 1.4μm a clonou f/1.9. Sekundárny snímač disponuje rozlíšením 5MPx.

Xiaomi Mi 8 Youth_5
Zdroj: produktová fotografia

Pod kapotou nájdeme AIE procesor Qualcomm Snapdragon 660, ktorému sekundujú 4GB/6GB RAM a úložný priestor 64GB/128GB. Smartfón ponúka batériu s kapacitou 3350mAh, ktorú nabijete prostredníctvom technológie Quick Charge 3.0. Nechýba ani skener odtlačkov prstov, ktorý je umiestnený na zadnej strane.

Xiaomi Mi 8 Youth_6
Zdroj: produktová fotografia

Smartfón by sa mal oficiálne začať predávať od 25. septembra. Cena bude začínať na úrovni 205 dolároch v prípade najslabšej verzie. Za tú najvýkonnejšiu si priplatíte zhruba ďalších 100 dolárov.

Zdroj: Gizchina.com

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close