Pracovné ponuky
SpravodajstvoTIP REDAKCIEXiaomi

Vlajková loď spoločnosti Xiaomi – Mi 8 so 6GB RAM je dostupná za jednu z najlepších cien vôbec v limitovanej akciovej ponuke

Spoločnosti Xiaomi sa tento rok podarilo viackrát prekvapiť svojimi produktmi, ale tým najväčším prekvapením je smartfón Mi 8, ktorý mnohým vyrazil dych. Veď veru má aj prečo, cenovo sa jedná o jednu z najdostupnejších vlajkových lodí na trhu a zároveň prekonáva vo viacerých aspektoch aj tých najsilnejších hráčov na trhu.

Xiaomi Mi 8 ponúka veľký 6,21“ displej, ktorý však nie je IPS, ale Super AMOLED. Ďalej sa môže pochváliť FULL HD+ rozlíšením (2248 x 1080 bodov čo predstavuje hustotu pixelov 402ppi) a ideálnym pomerom strán 18:9. Ako môžete nižšie vidieť tak displej pokrýva drvivú väčšinu prednej strany zariadenia, konkrétne 83,8%. Zároveň ponúka vyoský jas 450 nitov či kontrast 60000:1. Zároveň nechýba ani fotoaparát s vysokým rozlíšením 20MPx s clonou f/2.0 a veľkosťou pixelov 1.80μm. Nechýba ani stále populárnejší výrez, ktorý v tomto prípade je však o niečo väčší ako v iných prípadoch. Má to svoj dôvod, v danom priestore totiž nájdeme viacero senzorov, vrátane infračervenej kamery a infračerveného svetla. Čerešničkou na torte je podpora funkcie Always on.

Xiaomi Mi8 recenzia displej
Zdroj: Youtube (GSMArena Official)

Zadná keramická strana je pokrytá krycím sklíčkom Gorilla Glass 5. generácie, ktoré obmýva duálny fotoaparát a skener odtlačkov prstov. Hoci dvojica fotoaparátov má zhodné rozlíšenie 12MPx tak ich ďalšie vlažnosti sú odlišné. Hlavný fotoaparát disponuje veľkosťou pixelov 1.4μm, clonou f/1.8, podporou umelej inteligencie, či štvorosovou stabilizáciou obrazu (OIS). Druhá šošovka ponúka svetelnosť f/2.4 a veľkosťou pixelov 1.00μm. Fotoaparátu nechýba ani podpora HDR či možnosť natáčania 4K videí. Hrany telefónu sú vyhotovené z kovu.

Zdroj: Youtube (GSMArena Official)
Zdroj: Youtube (GSMArena Official)

Z hľadiska hardwaru došlo tak isto k významnému posunu dopredu. Srdce smartfónu tvorí jeden z najnovších procesorov Qualcomm Snapdragon 845 s 8-jadrami, ktorých maximálna pracovná frekvencia je 2,8GHz. Sekunduje mu grafických čip Adreno 630, ktorý si poradí s každou aplikáciou či hrou v obchode Google Play. Okrem toho sa chváli až 6GB RAM a 64GB úložným priestorom.

Zdroj: Youtube (GSMArena Official)

Smartfónu nechýba ani populárny USB Type – C konektor slúžiaci aj ako konektor pre audio jack (v balení nájdete redukciu), ale aj pre rýchle nabíjanie, ktoré v tomto prípade podporuje až technológiu QuickCharge 4.0. Akumulátor dostal do vienka kapacitu 3400mAh. Nechýba samozrejme ani podpora LTE, DUAL SIM, NFC, 3D senzor na rozpoznávanie tváre či odomykanie prostredníctvom odtlačku prsta či najnovší Android vo verzii 8.1.

Parametre tohto zariadenie ako môžete vidieť patria medzi to najlepšie čo na trhu možno aktuálne dostať. Nuž, pozrime sa však na cenu. Tá sa dnes vo väčšine obchodov pohybuje niekde na úrovni okolo 380 a viac €. Vďaka akciovej ponuke v e-shopom GearBest.com môžete tento telefón získať za 328,62€ spolu aj s poštovným pričom sa zároveň vyhnete aj dodatočným poplatkom ako je napríklad doplácanie DPH a CLO za podmienky, že využijete možnosť dopravy „EU Priority Line“.

Xiaomi Mi 8 cena
Zdroj: vlastný

Zdroj: vlastný, TS, obrázky: Youtube

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
tip redakcie Xiaomi Xiaomi Mi 8

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close