ŠPEKULÁCIEXiaomi

Xiaomi Mi 7 údajne  príde v 3. kvartáli. Prinesie na pole Android zariadení pokrokovú technológiu 3D rozpoznávania tváre

Xiaomi Mi 7 je na spadnutie. Podľa dostupných informácií by sme sa smartfónu mali dočkať už v 3. kvartáli tohto roka, teda o pár mesiacov. Okrem toho, najnovší report hovorí o tom, že smartfón má podporovať pokročilú technológiu rozpoznávania tváre. Konkrétne reč je o 3D rozpoznávaní. Jedná sa o technológiu, ktorú na Android zariadeniach aktuálne nenájdeme.

Prvý smartfón, ktorý disponoval touto technológiou 3D rozpoznávania tváre bol iPhone X. Hoci viacero ďalších výrobcov sa vydalo rovnakou cestou tak na konci dňa nepriniesli porovnateľnú technológiu. Dôvodom je to, že na rozpoznávanie tváre využívajú iné technológie. (iPhone X využíva napr. infračervený modul, infračervené osvetlenie, snímač vzdialenosti, snímač okolitého svetla, snímač priblíženia, bodový projektor,…).

Ďalšie správy týkajúce sa Mi 7 hovoria o tom, že telefón by mal disponovať modulom s 3D snímaním potrebným pre skenovanie tváre používatelia v troch dimenziách.  Túto technológiu údajne vyvíja spoločnosti Qualcomm, Himax Technologie a Truly Opto-electronics. Ak sa tieto správy potvrdia, tak čoskoro by Xiaomi Mi 7 mohol byť prvým Android smartfónom, ktorý by nasadil latku kvality rozpoznávania tváre na úplne inej úrovni. Ďalšou zaujímavou informáciou je, že technológiu v súčasnosti zvládnu len procesory Snapdragon 845 (týka sa to Android zariadení).

Smartfón by mal prísť s Androidom OREO s nadstavbou MIUI9. Disponovať by mal displejom s rozlíšením FULL HD+ s pomerom strán 18:9 pri veľkosti 6.01“. Disponovať bude ďalej operačnou pamäťou RAM o veľkosti 6GB, resp. 8GB. Čo sa týka fotoaparátu tak ten hlavný by mal byť duálny s 16MP rozlíšením. Na prednej strane by sme mali nájsť 13MP.

Zdroj: Gizmochina.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close