SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 11 by mal byť predstavený o niečo skôr ako jeho predchodca

Nová generácia vlajkových smartfónov zo série Mi od spoločnosti Xiaomi už údajne prechádza potrebnými sieťovými certifikátmi

Populárne smartfóny Mi 10 a Mi 10 Pro od čínskej spoločnosti Xiaomi sa majú tradične dočkať svojho nástupcu už začiatkom budúceho roka. Posledná generácia smartfónov zo série Mi bola svetu predstavená vo februári tohto roku, pričom na minimálne domácom trhu sa začala predávať krátko po jej predstavení. Najnovšia očakávaná generácia by to však mohla stihnúť o čosi skôr, ako jej predchodcovia. Naznačujú to nedávno zverejnené informácie od už notoricky známeho čínskeho leakera Digital Chat Station, informuje portál Gizmochina.com.

Očakávať máme predstavenie už v januári

Podľa najnovších informácií spomínaného leakera by mala nová séria Mi 11 prechádzať už v týchto dňoch potrebnými sieťovými certifikátmi, ktoré musí splniť pred uvedením na trh, teda aj pred samotným predstavením. Z doterajšej praxe by to teda mohlo znamenať, že smartfóny z tohto modelového radu by mohli byť predstavené o čosi skôr ako ich predchodcovia. Predstavenie by sa tak mohlo konať už v januári budúceho roka.

Zaujímavosťou je, že známy zahraničný leaker používa označenie Mi 11, no zároveň upozorňuje na to, že zatiaľ ide iba o očakávané označenie budúcich vlajkových smartfónov od spoločnosti Xiaomi. Smartfóny by mohli podľa zahraničných technologických portálov niesť aj iné označenie. Spomína sa aj označenie Mi 20 po vzore spoločnosti Samsung, no použitie označenie Mi 20 v roku 2021 príliš nedáva zmysel a tak sa radšej prikláňame ku modelovému označeniu Mi 11.

Najmodernejší hardvér

Smartfóny Mi 11 a Mi 11 Pro by mali byť prvými smartfónmi uvedenými na čínskom trhu so zatiaľ nepredstaveným procesorom Snapdragon 875 od spoločnosti Qualcomm. Očakáva sa, že novinky prídu so zaujímavým 108 MP hlavným fotoaparátom, či viacerými novinkami v podobe 30-násobného priblíženia. V prípade modelu Pro sa povráva aj o zaoblenom displeji, 120 Hz obnovovacej frekvencii, či o vysokom rozlíšení na úrovni QHD.

Na bližšie špecifikácie zariadení zo série Mi 11, ako aj na prípadné cenovky a dátumy dostupnosti si však musíme stále počkať, minimálne niekoľko týždňov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close