SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 10T Pro – poznáme konečnú európsku cenovku, ktorá zrejme väčšinu záujemcov nepoteší

Očakávaný smartfón od čínskeho Xiaomi nakoniec príde s o čosi väčšou cenovkou, ako sme očakávali, potvrdzujú najnovšie uniknuté informácie

Pohľadu väčšiny fanúšikov spoločnosti Xiaomi určite neunikol očakávaný smartfón Mi 10T Pro, ktorého predstavenie očakávame už nejaký ten týždeň. Podobne ako minuloročný predchodca tohto smartfónu, aj tohtoročná novinka plánuje priniesť vlajkové špecifikácie modelového radu Mi 10, no za čiastočne nižšiu cenu. Bude však Mi 10T Pro naozaj dostupnejším smartfónom ako bežný model Mi 10 Pro? Už pred pár dňami sme vás informovali o tom, že cenovka tohto smartfónu zrejme tak nízka nebude, no čo čert nechcel, najnovšie informácie potvrdzujú ešte vyššiu cenovku.

Európska cenovka zrejme záujemcov nepoteší

Iba pred pár dňami sa hovorilo o štartovacej cenovke na úrovni 649 eur, no najnovšie informácie od známeho leakera Digital Chat Station, o ktorých informoval portál Gizmochina.com, poukazujú na ešte vyššiu európsku cenovku tohto zariadenia. Najnovšie sa totižto hovorí o cenovke na úrovni 699 eur, pričom túto cenu prezrádza priamo fotografia, zrejme predajného panelu, ktorý neskôr uvidíme aj priamo na predajných pultoch.

xiaomi mi 10t pro europska cena
Zdroj: Digital Chat Station

Cena je oproti modelu Mi 10 Pro stále priaznivá

Fanúšikovia značky nám dajú určite za pravdu, že tohtoročné vlajkové lode spoločnosti Xiaomi sú po cenovej stránke úplne v inej galaxií, ako vlajkonosiče z predošlých rokov. Pri porovnaní ceny pripravovaného smartfónu Mi 10T Pro a jeho súrodenca Mi 10 Pro môžme hovoriť o výraznom zlacnení dostupnejšieho „T“ modelu, no v porovnaní s minulými rokmi je aj cena 699 eur neporovnateľne vyššia. Pochopiteľne, môže za to prítomnosť modernejšieho a výkonnejšieho hardvéru, no dá sa očakávať, že Xiaomi týmto a ďalšími podobnými krokmi príde o značnú fanúškovskú základňu, ktorá každoročne siahala po vlajkových smartfónoch najmä kvôli ich nízkej cene oproti konkurencii.

Kde Xiaomi ušetrilo?

Pri pohľade na dostupné fotografie a rendre očakávaného smartfónu Mi 10T Pro je určite na mieste otázka, kde spoločnosť oproti bežnému modelu Mi 10 Pro ušetrila? Hlavným rozdielom, ktorý určite nezaregistruje nikto pri pohľade na predbežné rendre a plagáty, je prítomnosť LCD displeja, ktorý je neporovnateľne lacnejší ako špičkový OLED panel. V tomto prípade však Xiaomi siahlo po 6.67-palcovom LCD paneli s obnovovacou frekvenciou až 144 Hz.

Xiaomi Mi 10T Pro
Zdroj: Twitter (TechinDeep)

Čo sa klasického hardvéru v útrobách smartfónu týka, aj model Mi 10T Pro ponúkne výkon vlajkového procesoru Snapdragon 865, ktorému bude sekundovať 6 GB, respektíve až 8 GB RAM. Počítať môžme aj so 128 GB / 256 GB interným úložiskom. Veľkým ťahákom smartfónu má byť tradične špičkový fotoaparát, ktorý sa v tomto prípade spolieha na primárny 108 Mp fotoaparát, ktorý je značne väčší, ako jeho doplnkové snímače. Bežný model Mi 10T by mal pritom ponúknuť identické špecifikácie, no zrejme bude vybavený iba horším hlavným snímačom so 64 Mp rozlíšením.

Dátum predstavenia oboch smartfónov zo série Mi 10T je zatiaľ v nedohľadne a Xiaomi sa o predstavení týchto európskych smartfónov ešte nijako oficiálne nevyjadrila. Očakáva sa, že predstavenie by sa mohlo konať ešte tento, poprípade budúci mesiac. Samozrejme, finálne európske cenovky zo strany Xiaomi potvrdené neboli.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close