SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 10 Pro: Pozrite si 4K video vytvorené profesionálom pomocou najnovšieho smartfónu od Xiaomi

Aj so smartfónom sa dajú nahrať profesionálne zábery. Pozrite si 4K video zachytávajúce New York, ktoré je vytvorené pomocou Xiaomi Mi 10 Pro.

Spoločnosti Xiaomi len pred niekoľkými dňami oficiálne predstavila tohtoročné vlajkové smartfóny, konkrétne modely Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro. Zariadenie okrem ceny vyčnievajú aj špecifikáciami, obzvlášť kamerou. V prípade verzie smartfónu Mi 10 Pro bol smartfón dokonca ohodnotený odbornou komisiou DXOMARK, ako aktuálne najlepší fotomobil na trhu.

Špecifikácie kamery zariadenia Mi 10 Pro sú:

  • Primárny objektív: 108MP, 1 / 1,33-palcový snímač s ekvivalentom 25 mm, objektív s clonou f / 1,69, OIS (výstupné rozlíšenie 25MP)
  • Krátka teleobjektív: 12MP, 1 / 2,6-palcový snímač s 50 mm ekvivalentným objektívom s clonou f / 2
  • Dlhý teleobjektív: 8 MP, 1 / 4,4-palcový snímač s 94 mm ekvivalentným objektívom s clonou f / 2, OIS
  • Extrémne široký: 20 MP, 1 / 2,8-palcový objektív s ekvivalentom 16 mm a clonou f / 2,2

Na serveroch spoločnosti Youtube sa objavilo krátke video vytvorené profesionálnym tvorcom videí a fotografií, Luis Guanzom, ktorý v minulosti na svojom Youtube kanáli touto formou ukazoval kvalitu kamery jednotlivých výrobcov smartfónov. Najnovšie si zobral na paškál smartfón Xiaomi Mi 10 Pro, s ktorým zachytil ulice mesta New York. Pozrieť si ho môžete nižšie.

Na videu nižšie môžete vidieť hlavne prácu kamery pri prechode cez rôzne svetelné podmienky. Čo sa týka ďalších detailov, tak hodnotenie necháme na Vás. Treba však podotknúť, že video okrem toho, že prešlo kompresiou cez špecializovaný program a Youtube, tak pravdepodobne bolo vytvorené aj za pomoci gimbalu (pozn. redakcie: špeciálne stabilizačné zariadenie). V každom prípade je minimálne zaujímavé vidieť, čo je možné vytvoriť prostredníctvom smartfónu.

Via gsmarena.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close