SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi Mi 10 Pro Plus ponúkne zadný fotoaparát, ktorý pokryje 1/3 zadného panelu

Zadný fotoaparát smartfónu Mi 10 Pro Plus, pokrývajúci až 1/3 zadného panelu, bude jednoznačne dizajnovou dominantou celého zariadenia.

Smartfóny prešli za posledných pár rokov naozaj ohromnými technickými i dizajnovými zmenami, ktoré úplne zmenili priemysel a zameranie sa na vybrané technické aspekty. Väčšina výrobcov si v posledných mesiacoch zakladá najmä na stále bohatšej fotografickej výbave, čo sa mnohokrát odzrkadľuje na nezmyselných pretekoch o to, ktorý výrobca ponúkne viac megapixelov. Preteky o najlepšie fotoaparáty však spustili ďalšiu vlnu čiastočnej dizajnovej revolúcie – zväčšujúce sa fotoaparáty na zadnej strane smartfónov sa stávajú dominantou celého zariadenia a výrobcovia sa už toto masívne ústrojenstvo nesnažia ani schovať. I keď sa ku takýmto dizajnovým skvostom prikláňala iba malá hŕstka výrobcov, najnovšie sa ku ním zrejme pridá aj dobre známe Xiaomi.

Najväčší zadný fotoaparát v smartfóne?

Podľa najnovších informácií od známeho Bena Geskina plánuje čínske Xiaomi vybaviť nový vlajkový smartfón Mi 10 Pro Plus naozaj ohromným zadným fotoaparátom. Umiestnenie a veľkosť fotoaparátu prezradil uverejnený obal, ktorý bude podľa všetkého určený práve pre tento smartfón. Pri pohľade naň je jednoznačné, že zadný fotoaparát bude bezproblémovo patriť medzi najväčšieho fotoaparáty v smartfónoch na trhu, keďže pokrýva zhruba 1/3 celého zadného panelu.

Ďalšou zaujímavosťou, ktorú novo-zverejnený obal pre smartfón Mi 10 Pro Plus odhaľuje, je prítomnosť 100-násobného priblíženia s názvom 100X Infinity Zoom. Tento popis sa totižto nachádza po boku výrezu pre zadný fotoaparát, čo si určite všimnete na fotografiách z príspevku na sociálnej sieti Twitter.

Predstavenie môžme očakávať už čoskoro

I keď stále nepoznáme mnoho špecifikácii smartfónu Mi 10 Pro Plus, je jasné, že pôjde o najprepracovanejší a zároveň najdrahší kúsok od spoločnosti Xiaomi. V jeho útrobách by sa mal podľa všetkého nachádzať vlajkový procesor od spoločnosti Qualcomm, pričom počítať môžme aj s naozaj rýchlym nabíjacím systémom, ktorý bude na špičke trhu. Viaceré zdroje naznačujú, že očakávaný vlajkový smartfón nám predstaví spoločnosť Xiaomi už 11. augusta, kedy by sa mala konať aj špeciálna konferencia na oslavu 10. výročia od založenia spoločnosti. Pôvodná konferencia, ktorá sa mala konať v apríli tohto roka, bola totižto odložená kvôli pandémii koronavírusu a je vysoko pravdepodobné, že sa Xiaomi rozhodne po boku osláv predstaviť aj svoj doposiaľ technologicky najvyspelejší smartfón.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky