SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi má viac ako 500 miliónov používateľov na dennej báze

Ekosystém Xiaomi má viac ako 500 miliónov aktívnych používateľov na dennej báze

CFO spoločnosti Xiaomi, Zhou Guangping, dnes informoval, že ekosystém Xiaomi má viac ako 500 miliónov aktívnych používateľov na dennej báze. V medziročnom porovnaní to znamená nárast o 31,8% percent. Informuje o tom portál Gizchina.com.

Via Gizchina.com

Len pre zaujímavosť, v máji spoločnosť Xiaomi vydala prvú finančnú správu po spustení stratégie dvojitého motora „mobil + AIoT“. Finančná správa v tom čase ukázala, že celkové výnosy skupiny Xiaomi dosiahli 43,8 miliardy RMB (6,37 miliardy USD), čo predstavuje medziročný nárast o 27,2%. Zisk spoločnosti bol 2,1 mld. Juanov (0,31 mld. USD), čo predstavuje medziročný nárast o 22,4%. Počas sledovaného obdobia dosiahol počet zariadení IoT pripojených na platformu Xiaomi IoT 171 miliónov (bez smartfónov a notebookov), čo predstavuje medziročný nárast o 70%.

CFO spoločnosti ďalej vyzdvihol, že spoločnosť si udržala rastový trend, ktorý pokladá za jeden z najhodnotnejších faktorov týkajúci sa ceny spoločnosti. Zároveň rast sa netýkal len počtu používateľov či tržieb, ale aj zisku spoločnosti, pričom dodal, že Xiaomi rástlo rýchlejším tempom ako väčšina iných lídrov v danom odvetí. Zhou si zároveň myslí, že na trhu je ešte veľký priestor kde sa dá rásť. Konkrétne spomínal, že trh je schopný pohltiť ešte zariadenia do hodnoty 1-biliónu dolárov.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close