AppleSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi má na rok 2021 ambiciózny plán. Chce predať viac smartfónov ako Apple

Ak Xiaomi splní svoj cieľ, tak pravdepodobne bude 2. najväčším výrobcom smartfónov na svete

V súčasnosti druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete je spoločnosť Huawei, ktorá sa vzhľadom na predaj dcérskej spoločnosti Honor, pravdepodobne prepadne v rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov v priebehu nasledujúceho roka na 3. až 4 miesto. Okrem iného k tomuto prepadu pravdepodobne dopomôže aj  spoločnosť Xiaomi, ktorá má zámer vo významnej miere zvýšiť výrobné kapacity smartfónov, ktoré by mohli byť dokonca výzvou aj pre Apple.

Xiaomi má na rok 2021  ambiciózne plány

Podľa publikovaných správ portálom asia.nikkei.com, Xiaomi malo rokovať s dodávateľmi komponentov a ďalších dielov  pre smartfóny, pričom spoločnosť mala požadovať zabezpečenie komponentov pre 240-miliónov smartfónov. Toto číslo smartfónov prevyšuje priemernú mieru predajov spoločnosti Apple (~200 miliónov) a zároveň, môžeme očakávať, že by išlo o viac predaných smartfónoch, ako bude schopná spoločnosť Huawei predať v dôsledku pretrvávajúcich sankcií zo strany USA.

Publikované informácie ďalej hovoria, že Xiaomi medzičasom akumulovala na tento ambiciózny plán viac ako 4-miliardy dolárov.

Xiaomi dokonca malo niektorým dodávateľským reťazcom povedať, že ich ambície sú ešte väčšie ako 240-miliónov predaných smartfónoch v nasledujúcom roku. Údajne sa spomínalo až 300-miliónov zariadení. Tu však treba dodať, že túto  hranicu mnoho expertov pokladá skôr len za „túžbu“, ako reálny cien, ktorý by mohla spoločnosť Xiaomi dosiahnuť.

„Spoločnosť Xiaomi stanovuje pre dodávateľov oveľa agresívnejší cieľ, pretože dúfa, že sa jej podarí expandovať na ďalších trhoch skôr, ako ostatným konkurentom – a tiež dúfa, že si zarezervuje a zabezpečí viac komponentov, aby nedošlo k narušeniu súčasného úzkeho dodávateľského reťazca a nedostatku súčiastok,“ uviedol zdroj portálu.

Obavy spoločnosti sú pritom oprávnené. Dôvodom je, že aktuálne hlavnými partnermi spoločnosti sú Qualcomm a MediaTek. Ide o rovnakých dodávateľov, ktorých majú aj konkurenčné firmy, akými sú napríklad Oppo, Vivo, Samsung a ďalšie spoločnosti. Inými slovami, výrobné kapacity dodávateľov majú rovnako svoje limity. 

Pôjde o takmer 100% rast. Podarí sa to Xiaomi dosiahnuť?

Len pre pripomenutie, spoločnosť Xiaomi v priebehu tohto roka (prvých 9. mesiacov) dodala doposiaľ 104,5 milióna smartfónov, čo predstavuje medziročný nárast v porovnaní s rovnakým sledovaným obdobím o 16%. V roku 2019 spoločnosť celkovo dodala 125,6 milióna smartfónov. Nižšie v infografike si môžete pozrieť, ako sa darilo spoločnosti v predajoch za uplynulé roky.

trh so smartfonmi_Xiaomi za poslednych 5 rokov (1)
Zdroj: IDC via asia.nikkei.com

Zároveň za spomenutie stojí povedať, že tento rok sa očakáva, že trh so smartfónmi poklesne o -9,5%, ale aj napriek tomu Xiaomi má našliapnuté, aby predalo najviac telefónov vo svojej histórii.  Očakávania výrobcov mobilných zariadení na nasledujúci rok sú, že trh so smartfónmi zažije výraznejšie oživenie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close