TECHXiaomi

Xiaomi posúva odomykanie dverí na novú úroveň! Toto je jeden z najnovších produktov – Xiaomi Loock CatY

Xiaomi pokračuje v expanzii nových produktov. Najnovšie svoje portfólio rozširuje o ďalší produkt do domácnosti, ktorý sa radí medzi chytré zariadenia – Xiaomi Loock CatY.

Xiaomi Loock CatY – odomykanie dverí bez kľúča

Xiaomi Loock CatY je ďalším produktom, ktoré zaujme milovníkov technológií. Radí sa medzi chytré zariadenia, ktoré sú určené pre domácnosti. Xiaomi Loock CatY je zariadenie, ktoré sa na prvý pohľad môže zdať ako bežná kamera, ale zdanie klame. Kamera je vybavená technológiou rozpoznávanie tváre.

Zdroj: XiaomiToday.com

Objektív fotoaparátu ďalej disponuje rozlíšením 720p a nechýba mu ani nočné videnie. Šírka záberu je 166 stupňov. Ďalšou zaujímavou funkciou je aj natáčanie videí, ktoré sa aktivuje na základe pohybu pred dverami.

Zároveň táto špeciálna kamera prichádza aj s 7“ tabletom, ktorý slúži na prenos obrazu, ktorého výdrž je zhruba 2 mesiace.

Zdroj: XiaomiToday.com

Prejdime však k primárnemu účelu tejto kamery, okrem toho, že slúži na prenos videa toho čo sa deje za vašimi dvermi tak slúži aj na odomykanie dverí, na ktoré využíva vyššie spomínanú technológiu rozpoznávania tváre.

Zariadenie by sa malo dostať čoskoro na trh a jeho cena by sa mala pohybovať zhruba na úrovni 100€. Zároveň treba povedať, že je k nemu potrebná aj inteligentná kľúčka Xiaomi Smart Door Lock.

Zdroj: XiaomiToday.com

 

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close